Wałbrzyszanie wspólnie sadzą drzewa

Wałbrzyszanie wzięli rękawice, łopaty i zabrali się do pracy. Po raz kolejny została zorganizowana akcja „Czysty i Zielony Wałbrzych” polegająca na sprzątaniu i sadzeniu drzew w każdej dzielnicy miasta. Wziął w niej również udział prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

Drzewka sadzili młodsi, starsi oraz ci którzy w akcji uczestniczą już kolejny raz. 
 
- Uczestniczymy w akcji sadzenia drzewek co roku. Sadzimy drzewka na terenie Podgórza, tym samym upiększamy nasze miasto. Jest to dobry kierunek. Miastu przydałaby się poprawa wizerunku, dzięki czemu nasze miasto stałoby się piękniejsze. - mówi uczestnik akcji, Paweł. 
 
Akcja odbywa się co prawda raz w roku, ale działania związane z ekologią to już w Wałbrzychu norma. 
 
- W Wałbrzychu mamy prawie 550 hektarów lasów komunalnych. Ten areał się powiększa. Sadzimy setki, tysiące drzew. Mamy w tym roku dodatkowy argument, bo będziemy mieli sporo ziemi, którą będziemy starali się wykorzystać przy budowie obwodnicy. Nasadzimy w nowych miejscach drzewa. Wałbrzych jako zielone miasto, będzie jeszcze bardziej zielony. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
 
pm
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno