E-zdrowie – najnowsze technologie
Chcielibyście w łatwy, szybki i bezpieczny sposób odnaleźć informacje o swoich danych medycznych?  Odebrać i zrealizować e-receptę?  Zweryfikować historię zrealizowanych recept, mając tym samym dostęp np. do dawkowania jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków?   Teraz jest to możliwe. 
 
 
Jak informuje  resort zdrowia, dostępna  jest już aplikacja Internetowe Konto Pacjenta. 
Do aplikacji można się zalogować pod adresem https://pacjent.qov.pl/.

Logując się do IKP uzyskujemy również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, a w przypadku rodziców, również do analogicznych danych dla swoich dzieci. Za pomocą tej aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życia 
i dowiedzieć się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej. To tylko część funkcjonalności, a praktycznie z każdym kwartałem będzie ich coraz więcej. Wkrótce w IKP będzie można sprawdzić m.in. swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki  lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

Dostęp do IKP może uzyskać każdy za pomocą dwóch prostych kroków:
1. Założenie Profilu Zaufanego - jeżeli jeszcze nie jest założony,
2. Logowanie do IKP następuje na stronie www.pacjent.qov.pl za pomocą Profilu Zaufanego  Warto zwrócić uwagę, że logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych.
 
Celem wdrażanych rozwiązań w ramach e-zdrowia jest przede wszystkim ułatwienie pacjentom dostępu do historii i przebiegu ich leczenia, uproszczenie procesu uzyskiwania informacji oraz ograniczenie biurokracji z tym związanej. Dzięki Internetowemu Kontu Pacjenta, rozproszone dotychczas dane medyczne, będą dostępne w jednym miejscu. 

opr. kama
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno