Tworzyli kapelusze z włosów

Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia im. Stanisława Palucha w Wałbrzychu po raz kolejny zorganizowała zawody dla adeptów sztuki fryzjerstwa.

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski odbył się już po raz 11. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań były kapelusze ale nie prawdziwe, tylko stworzone na głowach modelek z ich własnych włosów.
 
- Uczestnicy muszą wykonać fryzurę w formie kapelusza ale dodatkowo też wystylizować swoją modelkę aby całość tworzyła zgraną kompozycję - mówi dyrektor Rzemieślniczej Szkoły Branżowej Małgorzata Dziubczyńska.
 
 
Do zmagań przystąpili reprezentanci szkół fryzjerskich z terenu województwa dolnośląskiego. Patrząc na ich dzieła trudno było stwierdzić czy to jeszcze rzemiosło czy już sztuka.
 
- Patrząc na te piękne fryzury i pomieszanie stylów myślę, że to można już nazwać sztuką. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej zmierzają ku temu realizując swoje pasje. Chcą być artystami, kreatorami fryzur ale do tego też potrzeba dobrego przygotowania w rzemiośle - twierdzi Małgorzata Dziubczyńska.
 
Z zadaniem konkursowym według jurorów najlepiej poradziła sobie Daria Rewicka z Dzierżoniowa. Drugie miejsce zajęła Emilia Stępień ze Świdnicy a na trzecim miejscu uplasowała sie Malwina Kowalska z Wałbrzycha.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski / użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno