Menu

Szkoła nr 15 ustanowiła Rekord Guinnessa

Rekord Guinnessa ustanowiony - zrobiła to wałbrzyska Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 wraz z innymi placówkami z Polski i Litwy.  Ustanowienie rekordu polegało na udziale jak największej liczb uczniów w tym samym czasie w lekcji o tematyce technologii. 
 
Szkoła nr 15 ustanowiła Rekord Guinnessa
Szkoła została zgłoszona do akcji koordynowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej i Fundację ArchitectsPL jeszcze w listopadzie 2018r. Przedmiotem II edycji projektu były zagadnienia odnoszące się do społeczeństwa cyfrowego, a ustanowienie rekordu Guinnessa  polegało na udziale jak największej liczby uczniów w tym samym czasie w lekcji o tematyce technologii przyszłości. 
 
W grudniu ubiegłego roku  równolegle w 64 szkołach w Polsce i na Litwie odbywały się czterdziestopięciominutowe zajęcia dotyczące zastosowania nowych technologii – w odniesieniu do inteligentnych miast przyszłości. Wzięło w nich udział łącznie 1793 uczniów, w tym 28 szóstoklasistów z wałbrzyskiej „Piętnastki”.  Jednym z podstawowych zadań rekordzistów było zaprojektowanie inteligentnego domu. 

Aby spełnić formalne wymogi rekordu pedagodzy musieli policzyć dzieci, zrobić film z prowdzonych zajęć, sporządzić szczegółowe sprawozdanie na firmowych formularzach Rekordu Guinnessa... i rekord został ustanowiony. Gratulujemy. 


tekst: Joanna Soja, Alicja Dziachan
opr. kama
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
 
 
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Paweł (30 kwietnia 2019 8:29)
BRAWO WY!!! Olbrzymie gratulacje dla uczniów
Ja2 (29 kwietnia 2019 20:58)
Cytuję użytkownika: XDE4R
BIEDNE NIE ŚWIADOME DZIECI!!
Przepraszam, ale nieświadome czego? P.S. Gratulacje dla dzieci i nauczycieli!
XDE4R (29 kwietnia 2019 19:57)
BIEDNE NIE ŚWIADOME DZIECI!!

Dodaj komentarz

Wałbrzyski Budżet Obywatelski - 4,5 mln. zł. Kiedy można składać...

Ewakuacja mieszkańców. Saperzy wywieźli pocisk

Górnik wygrywa na wyjeździe

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij