Szkoła nr 15 ustanowiła Rekord Guinnessa
Rekord Guinnessa ustanowiony - zrobiła to wałbrzyska Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 wraz z innymi placówkami z Polski i Litwy.  Ustanowienie rekordu polegało na udziale jak największej liczb uczniów w tym samym czasie w lekcji o tematyce technologii. 
 
Szkoła została zgłoszona do akcji koordynowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej i Fundację ArchitectsPL jeszcze w listopadzie 2018r. Przedmiotem II edycji projektu były zagadnienia odnoszące się do społeczeństwa cyfrowego, a ustanowienie rekordu Guinnessa  polegało na udziale jak największej liczby uczniów w tym samym czasie w lekcji o tematyce technologii przyszłości. 
 
W grudniu ubiegłego roku  równolegle w 64 szkołach w Polsce i na Litwie odbywały się czterdziestopięciominutowe zajęcia dotyczące zastosowania nowych technologii – w odniesieniu do inteligentnych miast przyszłości. Wzięło w nich udział łącznie 1793 uczniów, w tym 28 szóstoklasistów z wałbrzyskiej „Piętnastki”.  Jednym z podstawowych zadań rekordzistów było zaprojektowanie inteligentnego domu. 

Aby spełnić formalne wymogi rekordu pedagodzy musieli policzyć dzieci, zrobić film z prowdzonych zajęć, sporządzić szczegółowe sprawozdanie na firmowych formularzach Rekordu Guinnessa... i rekord został ustanowiony. Gratulujemy. 


tekst: Joanna Soja, Alicja Dziachan
opr. kama
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno