Menu

Szukają biathlonowych talentów

Choć od dawna utarło się, że kolebką najlepszych biathlonistów z naszego regionu jest Czarny Bór to nie da się ukryć, że w ostatnich latach wielkie talenty objawiają się w gminie Mieroszów. Ich poszukiwaniu ma służyć cykl zawodów "Biathlon Dla Każdego".

Szukają biathlonowych talentów
Wzrost zainteresowania biathlonem w Mieroszowie pojawił sie wraz z sukcesami pochodzących z Sokołowska Łukasza Słoniny i jego młodszej koleżanki Kamili Żuk. By odnaleźć kolejne talenty pierwszy trener Kamili postanowił ściągnąć do Mieroszowa zawody z cyklu Biathlon Dla Każdego.
 
- Udało się to zrobić w tamtym roku i teraz kontynuujemy nasze działania. Mam nadzieję, że pomoże to naszemu klubowi w zachęceniu jak największej liczby młodych by zajęły się tą dyscypliną sportu. Chcemy by w naszej gminie kolejne osoby (a mamy ich już parę) stały się znanymi biathlonistami - mówi Sławomir Foryś były biathlonista, trener Uczniowskiego Klubu Sportowego w Mieroszowie.
 
 
- Dla gminy jest to spora promocja ale ja patrzę na to przede wszystkim przez pryzmat zawodów sportowych. Mamy tutaj sporo biathlonistów, którzy reprezentowali nasz kraj na Olimpiadach, Mistrzostwach Świata. Kamilę Żuk znam od najmłodszych lat i pamiętam jak biegała tu na nartach a teraz jest reprezentantką Polski. Mam nadzieję, że wkrótce wyłonią się tutaj kolejne, nowe talenty - mówi burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.
 
Zdaniem trenera są duże szanse, że te życzenia wkrótce się spełnią. Skromnie i zachowawczo ale i z pewną nadzieją Sławomir Foryś wypowiada się o swoim najmłodszym odkryciu.
 
- Nie chcę zapeszać ale dzięki takim zawodom udało mi się znaleźć po ubiegłorocznej edycji pewną kandydatkę. Zrobił się wówczas boom wśród dzieciaków i mam teraz taką zawodniczkę, która myślę że dorośnie do poziomu Kamili Żuk a może nawet będzie lepsza bo jest bardzo utalentowana i na razie na zawodach w swoich kategoriach wiekowych jest bezkonkurencyjna - twierdzi Sławomir Foryś.
 
 
Podczas tegorocznych zawodów dzieciakom kibicowała osobiście Kamila Żuk, mistrzyni świata i brązowa medalistka Mistrzostw Europy juniorów, która od minionego sezonu startuje już z pewnymi sukcesami w kategori seniorów.
 
 
- Kiedy ja zaczynałam swoją przygodę ze sportem to takich imprez jeszcze nie było. Cieszę się jednak, że teraz są takie możliwości. To są regularne starty, cały cykl zawodów i szansa na spróbowanie swoich sił dla tych dzieciaków. Widzę też jaką radość im to sprawia a to może znaczyć, że w przyszłości będzie nas więcej - mówi Kamila Żuk.
 
 
Zawody z cyklu Biathlon Dla Każdego odbywają się w okresie wiosenno-letnim i mają na celu popularyzowanie tego sportu. Zawodnicy, głównie dzieci zamiast na nartach biegną w sposób tradycyjny bez karabinków a samo strzelanie odbywa się z mniejszej odległości, dostosowanej do młodych zawodników.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

biathlon  |   sport  |   zawody  |   mieroszów  |   kamila żuk  |  

Gdzie jest najwyżej położona strzelnica w Polsce?

Świdnica gospodarzem Mistrzostw Dolnego Śląska w SUMO

Umowa podpisana - pierwsze autobusy wodorowe przyjadą we wrześniu 2024

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij