Pościg za pijanym kierowcą

Miał blisko 2 promile i zdecydował się na ucieczkę przed podlicją - ucieczka nie udała się a pijanemu kierowcy grozi do 5 lat więzienia i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

 

Do pościgu doszło w Żarowie, gdy 56-letni kierowca Toyoty zobaczył radiowóz - wcisnął gaz i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, Po kilku minutach funkcjonariusze zatrzymali go, alkomat pokazał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  56-latkowi za ucieczkę przed policja grozi nawet do 5 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami do 15 lat.
 
Od dnia 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów , cystern"
 
Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji -kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności o d 3 miesięcy do 5 lat.

adm
foto: walbrzych24.com


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno