Maja Włoszczowska będzie się ścigać w Wałbrzychu
Światowa czołówka kolarstwa górskiego w weekend ponownie zawita do Wałbrzycha.  Swój start potwierdziła między innymi Maja Włoszczowska.
Wyścig „Górale na Start” od 3 lat obecny był w międzynarodowym kalendarzu wyścigów z kategorią UCI C2.  W tym roku dzięki udanej współpracy KKW Nexelo Wałbrzych z Gminą Wałbrzych oraz Spółką Aqua-Zdrój wyścig awansował do rangi UCI C1 i jest tym samym drugim pod względem rangi wyścigiem w Polsce. Dla zawodników startujących w  kategorii Elita będzie to okazja do zdobycia punktów w rankingu światowym, które mogą zadecydować o udziale w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Na listach startowych widnieje już 6 narodowości a swój start potwierdziła min. wicemistrzyni olimpijska z Rio- Maja Włoszczowska. Oprócz zawodników z zagranicy, w Wałbrzychu zjawią się najlepsi zawodnicy z całej Polski biorący udział w rywalizacji w cyklu Pucharu Polski MTB. W najliczniejszych wyścigach dnia na trasie znajdować się może jednocześnie ponad 100 zawodników- to jest gwarancja spektakularnego widowiska dla każdego kibica. 
 
Harmonogram Startów- Park im. Jana III Sobieskiego, Sobota, 11 maja:
09:00- Wyścigi dodatkowe dla amatorów
10:00- kategoria Żak, Żakini, Młodzik i Młodziczka
11:00- kategoria Junior Młodszy
12:20- kategorie Juniorka Młodsza, Juniorka, ELITA KOBIET
14:05- kategorie Junior, ELITA MĘŻCZYZN
15:45- Wyścigi dla dzieci
16:45- Ceremonia Dekoracji
 
Na trasie wyścigu podczas wyścigów Elity w godzinach 12:00-15:45, w najbardziej charakterystycznym punkcie trasy, Rockgardenie Nexelo,  rozstawiona będzie „Strefa Kibica” z muzyką i komentarzem na żywo.  Zapraszamy wszystkich kibiców do aktywnego wspierania zawodników.

opr. adm
foto: archiwum


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno