Maja Włoszczowska wystartuje w Wałbrzychu

W najbliższą sobotę w Parku Sobieskiego rozegrany zostanie Puchar Polski MTB "Górale na Start". Swój udział w zawodach zapowiedzieli najlepsi kolarze górscy naszego kraju z wicemistrzynią olimpijską, Mają Włoszczowską, na czele. 

Jak informują organizatorzy imprezy z KKW Nexelo Wałbrzych, światowa czołówka kolarstwa górskiego w najbliższy weekend ponownie zawita do naszego miasta. To za sprawą wyścigu "Górale na Start", który od 3 lat obecny był w międzynarodowym kalendarzu z kategorią UCI C2, a teraz dzięki współpracy wspomnianego powyżej klubu z Gminą Wałbrzych awansował do rangi UCI C1. O tym, jak ważna jest to impreza, najlepiej świadczy fakt, iż dla "górali" rywalizujących w kategorii Elita będzie to okazja do zdobycia punktów w rankingu światowym, które mogą zadecydować o udziale w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
 
Swój występ zapowiedzieli zawodnicy z 6 krajów, z polskiej ekipy między innymi doskonale wszystkim znana Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro. W najliczniejszych wyścigach na trasie możemy się spodziewać nawet 100 kolarzy, co jest gwarancją spektakularnego widowiska dla każdego kibica. Podczas wyścigu Elity w sobotę w godzinach 12 - 15.45 w najbardziej charakterystycznym punkcie trasy, Rockgardenie Nexel, rozstawiona będzie Strefa Kibica z muzyką i komentarzem "na żywo". 
 
Puchar Polski MTB "Górale na Start"
Program zawodów
Wałbrzych, Park im. Jana III Sobieskiego
Piątek - 10 maja:
godz. 16.00 - 18.00: trening
godz. 15.00 - 19.00: zgłoszenia
 
Sobota -1 1 maja:
godz. 8.00 - 12.00: zgłoszenia
godz. 9.00: wyścigi dodatkowe dla amatorów
godz. 10.00: wyścigi w kategoriach żak, żakini, młodzik i młodziczka
godz. 11.00: wyścig w kategorii junior młodszy
godz. 12.20: wyścigi w kategorii juniorka młodsza, juniorka oraz Elita kobiet
godz. 14.05: wyścigi w kategorii junior oraz Elita mężczyzn
godz. 15.45: wyścigi dla dzieci
godz. 16.45: ceremonia dekoracji 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
(ben)

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno