Balonowa majówka w Głuszycy

Majówka w Głuszycy to przede wszystkim Międzynarodowe Zawody Balonowe, piknik i koncert. V IBF zaszczycili utytułowani piloci z całego świata, m.in. rekordziści świata.

Wyświetl galerię 1/24
W zawodach uczestniczyła czołówka światowego środowiska balonowego.  m.in. rekordziści świata Ellie Dunnington z UK, Andy Cayton z USA oraz czterokrotny mistrz świata Wilhelm Eimers z Niemiec. Przyjechali także piloci  z Czech, Francji, Słowacji, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii oraz z różnych stron Polski. O sporcie balonowym  opowiadali głuszyckiej publiczności obecni na boisku piloci wraz z Krzysztofem Zapartem ze Świdnickiego Klubu Balonowego. Można było też towarzyszyć załogom balonowym w kolejnych etapach przygotowań do lotu balonem, a osoby, które umiały trochę szcześcia szczęście, mogły wylosować darmowe loty balonem. Na najmłodszych czekali animatorzy zabaw oraz  plenerowe atrakcje. 

Majówkę otworzył koncert Głuszyckiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. Na głuszyckiej scenie zagościli mali artyści - „Pirueciki” oraz „Gwiazduchy” - dwie grupy taneczne prowadzone przez Jadwigę Kostkiewicz- Schwebs.  Ponadto piękne występy wokalne zaprezentowały: Aleksandra Harasimowicz, Magdalena Jelewska,  Milena Smusz oraz Marcelina Popik, dzieci przygotowane przez trenera śpiewu Radosława Zychala. Imprezę uświetnił również koncert Chóru Seniorów Renoma, działającego przy CK-MBP w Głuszycy. Gwiazdą wieczoru była Etna. 
 
Organizatorem festiwalu był Świdnicki Klub Balonowy i jego założyciele: Marzena i Krzysztof Zapart – pilot, który zajął czwarte miejsce  w mistrzostwach świata oraz ustanowił  drugi balonowy wynik na świecie oraz kilka rekordów Polski,  w tym 3526 km oraz  69:12 godzin.


 
opr. kat
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno