Pan Błyszczak odwiedził przedszkolaki
Stojący na straży ekologii Pan Błyszczak po raz kolejny odwiedził świdnickie przedszkola. Dzieci wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez superbohatera akcji „Czysta Świdnica”. 
 
Przedszkolaki w formie zabawy, gier i podczas zajęć praktycznych poznały podstawowe pojęcia dotyczące odpadów, czyli czym one są i jak je rozpoznać, jakie są kolory pojemników na odpady, dowiedziały się również o podstawowych zasad segregacji.
Z nauki z Panem Błyszczakiem skorzystało 20 placówek, wyedukowanych zostało około 500 najmłodszych świdniczan.
 
- Dzieci polubiły Pana Błyszczaka i razem z nim podczas zabawy uczyły się jak postępować z odpadami. Edukacja ekologiczna wśród najmłodszych przynosi najlepsze efekty. Mamy nadzieję, że poprzez takie właśnie działania wyrobimy w maluchach dobre nawyki, przyczyniające się do ochrony środowiska – podkreśla prezyden Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. 
 
Dzieci zaproszone zostały również do udziału w konkursie plastycznym pn. “Pan Błyszczak i segregacja odpadów”. Do urzędu wpłynęły prace z 9 przedszkoli, które przygotowała ponad setka maluchów. Ich dzieła można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul.  Franciszkańskiej 18, w holu na II piętrze.


kama
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno