Kto będzie wywoził wałbrzyskie śmieci? (wyniki aukcji)

Być może to firma Alba będzie ponownie odpowiedzialna za wywóz śmieci z Wałbrzycha. Za nami licytacja na wywóz odpadów i to właśnie Alba przedstawiła najkorzystniejszą ofertę.

Wałbrzych zdecydował się na wyłonienie firmy do wywozu odpadów komunalnych poprzez aukcję internetową. Pierwsza runda przetargu została przeprowadzona w piątek 12 kwietnia, zgłosiło się wówczas czterech oferentów. 
 
Kwoty firm po pierwszej rundzie:
 
Sektor 1 (północny Wałbrzych):
Alba Dolny Sląsk Sp.z o.o.  konsorcjum  - 14.258.700,00 zł
FBSerwis S.A - 40.749.588,00 zł
PHU Komunalnik Sp.z o. o. - 15.846.840,00 zł
CHemeko-System Sp.z o.o. - 23.863.680,00 zł
 
Sektor 2 (południowy Wałbrzych):
Alba Dolny Sląsk Sp.z o.o.  konsorcjum  - 16.483.500,00zł
FBSerwis S.A - 49.714.020,00 zł
PHU Komunalnik Sp.z o o - 19.191.600,00 zł
CHemeko-System Sp.z o.o. - 28.033.560,00 zł 
 
Następnie wszystkie oferty poddawane zostały analizie formalnej. 
 
We wtorek (30 kwietnia) Urząd Miejski w Wałbrzychu zorganizował drugą część aukcji, dotyczącą sektora 1 (północ Wałbrzycha). Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła wówczas firma Alba. Natomiast w miniony poniedziałek została zorganizowana część aukcji, która dotyczyła sektora 2 (południa Wałbrzycha ) i tu również zwyciężyła Alba.
 
 
Teraz cztery startujące w aukcji firmy mają 10 dni na wniesienie ewentualnych odwołań, Niebawem dowiemy się, która firma będzie odpowiedzialna za wywóz odpadów i ile zapłaci za to gmina. Umowa będzie obowiązywała przez 2 lata.
 
- Najkorzystniejszą ofertę na oba sektory złożyło konsorcjum firm Alba Dolny Śląsk Sp.z o.o. WPO Alba S.A. Nie oznacza to jednak, że przetarg został rozstrzygnięty. W tej chwili trwają analizy złożonych ofert, a firmy biorące udział w postępowaniu mają czas na ewentualne odwołania - informuje rzecznik UM w Wałbrzychu Edward Szewczak.
 
Procedura przetargowa jeszcze się nie zakończyła, prawdopodobnie jej wyniki poznamy pod koniec sierpnia.
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno