Protestują wałbrzyscy fizjoterapeuci - chcą 1,6 tys. podwyżki

Fizjoterapeuci wałbrzyskiego szpitala przyłączyli się się do ogólnopolskiego protestu i żądają 1600 zł podwyżki. Akcja protestacyjna prowadzona jest pod hasłem "Dbamy o zdrowie, gdy zawodzi". 

Protest rozpoczął się wczoraj, fizjoterapeuci postanowili masowo oddać krew, za co przysługiwał im dzień wolny. Dziś pracują, ale – rozpoczęli strajk włoski, czyli pacjenci muszą się liczyć z opóźnieniami. Działania strajkujących mają się zaostrzać. Po 13 maja fizjoterapeuci zapowiadają rozpoczęcie głodówki oraz masowe wizyty u lekarza i przechodzenie na zwolnienia. 
 
- Fizjoterapeutów nie trzeba pobudzać do działania, są zdeterminowani, chcą tego protestu, są gotowi do walki – mówi w rozmowie z money.pl przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii, dr Tomasz Dybek - Pensja fizjoterapeuty, wykształconego medyka po studiach magisterskich, to 1,6 tys. zł -1,8 tys. zł netto. Tyle zarabia 80 proc. fizjoterapeutów zatrudnionych w państwowych placówkach. Nie ma znaczenia, czy to Wrocław, Jelenia Góra, czy Wałbrzych. Nie mają żadnych innych dodatków, poza dodatkami za 5 i 10 lat pracy. Na tym się zaczyna i kończy. Dlatego też pracują na dwóch-trzech etatach.
 
Postulaty strajkujących to podwyżka o 1600 zł, zwiększenie wyceny świadczeń gwarantowanych fizjoterapeutycznych, urlopy szkoleniowe oraz podwyżki dla innych, pominiętych grup zawodowych, między innymi diagnostów laboratoryjnych.  
 
wb
foto:Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno