Majówka w Starej Kopalni – zobaczmy to jeszcze raz
Była Moc Maszyn, koncert jazzowy Piotra Wojtasika, Dzień Kultury Przemysłowej i liczne warsztaty, między innymi z robotyki - tak w skrócie wyglądała majówka w Starej Kopalni w Wałbrzychu.  

 
 
 
 
1 maja na placu przed Sztygarówką został uroczyście odśpiewany Hymn Unii Europejskiej „Oda do radości”.  Można było skorzystać z wielu atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Liczne warsztaty m.in. tworzenia czako, wypału raku, koło garncarskie czy tworzenia portretu w trzech krokach oraz dmuchańce. Zorganizowano też warsztaty z robotyki  a na scenie animatorki zapraszały dzieci do wspólnej zabawy i konkursów z nagrodami.  Tradycjnie zorganizowano tekże „WORK it OUT – Dzień Kultury Przemysłowej” czyli występ taneczny promujący dziedzictwo industrialne Starego Kontynentu. 
 
Nocne zwiedzanie zakończone tradycyjną biesiadą górniczą to nowa opcja w majówkowej ofercie Starej Kopalni, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem. Uczestnicy zeszli do podziemi wyposażeni w specjalny sprzęt, aby pod czujnym okiem przewodników-górników wykonywać górnicze prace. Następnie odbyła się biesiada górnicza, podczas której przewodnicy przedstawiali tradycje górnicze obowiązujące podczas biesiad, jak również śpiewano górnicze piosenki.
 
4 maja to już Moc Maszyn. Tradycyjnie można było obejrzeć pojazdy specjalistyczne, auta zabytkowe i motocykle. W tym roku pojawiły się też nowe atrakcje czyli tor carrera przeznaczony dla sześciu zawodników, trzy stacje symulatora wyścigowego oraz zmiana koła na czas. Na najmłodszych  uczestników czekały dmuchańce, animacje oraz warsztaty, a także gra w maszynowni. Na zakończenie  w Klubie Montownia wystąpił zespół Linia Nocna. Chętnych do zwiedzania Starej Kopalni turystów nie brakowało, a wyjścia z przewodnikami odbywały się co 20-30 minut.opr. kama
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno