Jak przebiega odbudowa Uzdrowiska w Szczawnie ?

Na jakim etapie jest odbudowa spalonego Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju? sprawdzamy co już udało się zrobić i ile prac jeszcze przed nami. 

Zakład Przyrodoleczniczy w Szczawnie-Zdroju spłonął na początku marca ubiegłego roku. Zniszczeniu uległa niemal cała infrastruktura w tym między innymi jaskinia solno-jodowa i komora hiperbaryczna. Odbudowę rozpoczęto w zeszłym roku w wakacje.
 
Jak informuje prezes Uzdrowiska,  Barbara Grzegorczyk, „do chwili obecnej na obiekcie Zakładu Przyrodoleczniczego wykonano prace polegające na wylaniu stropu żelbetowego w miejsce stropów drewnianych, które uległy całkowitemu spaleniu. Zakończono prace nad realizacją dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę odtworzenia więźby dachowej, pokrycia dachowego, rynien i rur spustowych oraz instalacji odgromowej dachu w budynku Zakładu Przyrodoleczniczego. Posiadane pozwolenie na budowę umożliwia wykonanie elewacji, wymianę zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej oraz prace związane z izolacją ścian fundamentowych i piwnic”.
 
W kwietniu ogłoszono przetarg na odbudowę i rekonstrukcja dachu, spółka czeka na rozstrzygnięcie postępowania, ma ono nastąpić  jeszcze w tym miesiącu. Odbudowa i rekonstrukcja dachu może potrwać nawet 11 miesięcy - to blisko 4 000 metrów kwadratowych.. 
 
Kolejnym etapem odbudowy Zakładu będzie ogłoszenie przetargu na dokumentację projektową wnętrza obiektu.
 
Jak informuje prezes Grzegorczyk „proces odbudowy rozpoczął się, inwestycja będzie wieloetapowa, trudno jednak na obecnym etapie oszacować termin zakończenia całej inwestycji a tym samym kosztów jej realizacji. Powyższe poznamy po zakończeniu postępowania przetargowego na dach, otrzymaniu dokumentacji projektowej zagospodarowania wnętrz oraz w dalszej kolejności wyposażenia obiektu”.
 
Zdaniem prezes Grzegorczyk „kuracjusze przebywający na leczeniu nie odczuwają skutków wyłączenia Zakładu Przyrodoleczniczego"
 
wb
foto:walbrzych24.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno