Tu robi się najlepsze kierownice

Ich kierownice montowane są w samochodach wysokiej klasy, takich jak Maybach i Bentley. Robili specjalne zamówienia dla arabskich szejków, ale ich produkty znajdują się również w autach seryjnej produkcji. Firma JoysonQuin mieszcząca się w Wałbrzychu poszukuje pracowników. 

Firma zajmuje się produkcją kierownic zarówno drewnianych, skórzanych, jak i karbonowych. 
 
Drzewo, z którego produkowane są kierownice to orzech kalifornijski z Ameryki Północnej, eukaliptus, ale również rodzime gatunki jak topola. Rocznie firma produkuje  około 170 tys. kierownic. 
 
 
JoysonQuin jest jedynym dostawcą kierownic dla firmy Daimler. Wszystkie Mercedesy wyprodukowane po 2017 roku, które mają kierownice drewniane, mają je z firmy JoysonQuin. 
 
Firma JoysonQuin to nie tylko produkcja seryjna, ale zamówienia specjalne. Firma jest w stanie zrealizować zamówienie na każdy typ kierownicy. Proces produkcji kierownicy drewnianej to około dwóch tygodni. Kierownice skórzane powstają dużo szybciej. Firma jest w stanie w ciągu dwóch dni wysłać je do odbiorcy. 
 
- To co udaje nam się wyprodukować – kierownice drewniane, skórzane do samochodów wysokiej klasy, takich jak Mercedes, Maybach, Bentley. Na dzień dzisiejszy produkcja to około 900 sztuk unikatowych kierownic, które tak naprawdę sprzedajemy na cały świat. To czym możemy się pochwalić, to nie tylko produkcja pojedynczych zleceń. Zdarzało nam się również produkować nietypowe kierownice, jak różowa kierownica dla prawdopodobnie jednej z wybranek szejka - mówi kierownik produkcji, Robert Zajączkowski. 
 
 
 Jak wygląda proces produkcji?
 
- Jest to szkielet metalowo-gumowy, który poryty jest później elementami drewnianymi. Są również modele, gdzie są maty grzewcze (kierownica jest podgrzewana). Elementy dostarczane są przez naszą firmę „siostrę”. Naszym zadaniem jest to połączyć i zrobić z tego kierownicę – wybarwić w odpowiednim kolorze, pokryć lakierem, wypolerować, następnie obszyć i wyposażyć w elementy elektroniczne. - mówi kierownik produkcji, Robert Zajączkowski. 
 
- Pod spodem jest gąbka, mata grzewcza, potem nakładamy wykrój skórzany. Wykroje są w różnych kolorach, odcieniach. Wszystko robione jest wedle zamówienia. Mamy kierownicę AMG z czerwoną nitką – jest to perforowana skóra. Można sobie zamówić u nas indywidualnie kierownicę, wtedy jest produkowana pod specjalnym nadzorem. - mówi mistrz produkcji, Jagoda Żukowska. 
 
Obecnie firma poszukuje pracowników na działy polerni, obszywania, montażu i pakowania kierownic, ale nie tylko. 
 
- Pracujemy tutaj na 3 zmiany -  chętnie widzimy pracowników, którzy mają zdolności manualne, chęć do pracy , chcą się rozwijać. Zatrudniamy pracowników nie tylko na działy produkcyjne, ale poszukujemy pracowników, którzy chcą się rozwijać i awansować na brygadzistów, mistrzów. Niektórzy zaczynali na produkcji, a dzisiaj są kierownikami. Zapraszamy wszystkich do składania swoich aplikacji, bądź do odwiedzenia naszej firmy. - mówi kierownik działu kadr JoysonQuin, Małgorzata Stawiarska.
 
Firma  Joyson Quin mieści się przy ul. Stacyjnej 16 w Wałbrzychu. 
 
 
red
foto: P. Mistrzak
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno