Janina Ochojska i Grzegorz Schetyna w Wałbrzychu
Grzegorz Schetyna, Janina Ochojska, Katarzyna Mrzygłocka i Roman Szełemej wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielkami stowarzyszenia Amazonki. Jego celem jest opracowanie jak najskuteczniejszego programu profilaktyki onkologicznej.  
Spotkanie dotyczyło profilaktyki onkologicznej, wzięły w nim udział także przedstawicielki wałbrzyskiego środowiska Amazonki, które zostały zaproszone by opowiedzieć o swoich doświadczeniach. 
 
- Przed nami jest ogromna debata jak walczyć z zagrożeniem onkologicznym, jak walczyć z rakiem. Europa się tym zajmuje w sposób zaawansowany. Wiemy jak w Polsce wygląda sytuacja i chcemy o tym rozmawiać w czym i jak można pomóc, co jest potrzebne, jak wygląda profilaktyka i efekty walki z nowotworem. Polska jest, po Węgrzech i Chorwacji, trzecia pod względem zachorowań na raka. Chcemy zadbać o profilaktykę, chcemy zbudować 16 nowych centrów onkologicznych – mówi przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.
 
W spotkaniu wzięła udział Janina Ochojska, która kandyduje do Parlamentu Europejskiego  z ramienia Koalicji Europejskiej. Temat choroby onkologicznej dotknął ją osobiście, niedawno sama dowiedziała się, że choruje na nowotwór. 
 
- To jest choroba w większości uleczalna, to tylko etap w życiu. Jesteśmy przyzwyczajeni do fali hejtu w internecie, a do mnie odzywali się rozmaici ludzi i doświadczyłam fali miłości. Możemy się buntować wobec tego co nas spotyka, ale jeśli nie możemy tego zmienić to trzeba to przyjąć - mówi kandydatka do Parlamentu Europejskiego  Koalicji Europejskiej Janina Ochojska.
 
Gospodarzem spotkania jest prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który zaprosił gości do zamkniętych rozmów z przedstawicielkami Amazonek. 

 

 

 

wb

foto:pm

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno