Uwierzyła mu, a on ją okradł
Poznała go na portalu społecznościowym, opowiadał jej o trudnym życiu żołnierza, a jak tu żołnierzowi nie wierzyć i nie współczuć. Wałbrzyszanka przelała mężczyźnie kilka tysięcy złotych, po pieniądzach nie ma śladu.  
Wałbrzyscy policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi w sieci. Jedna z ofiar oszusta padła mieszkanka Wałbrzycha.  Kobieta poznała na portalu społecznościowym mężczyznę, który pisał, że jest oficerem wojsk Litwy i służy w Jemenie. Od razu znaleźli wspólny język. Mężczyzna opowiadał o trudnej służbie i chęci powrotu do normalnego życia. Do tego potrzebne były jednak pieniądze. Kobieta uwierzyła „żołnierzowi”, przelała mu kilka tysiecy złotych... pieniędzy już nie zobaczyła. 

Policja ostrzega przed oszustami działającymi w sieci - ostrzeżenie szczególnie kierowane jest do kobiet. 

- Sprawcy bardzo często podają się za żołnierzy rożnych narodowości, pełniących służbę w odległych rejonach świata. Prowadząc, czasem kilkumiesięczną korespondencję, zaprzyjaźniają się z ofiarą. Twierdzą, że jedynym ich marzeniem jest odejście z wojska i spędzenie reszty życia u boku ukochanej kobiety. Niestety, do tego potrzebne są pieniądze, które „pożyczają” od zauroczonych nimi kobiet. - informuje policja. 
 
Za każdym razem mechanizm działania jest podobny: zawarcie znajomości, prowadzenie korespondencji coraz bardziej osobistej, czasami obietnice wspólnej przyszłości. Wszystkie zabiegi kończą się „pożyczeniem” wysokich sum pieniędzy.

adm
foto: ilustracyjne (Pixabay)


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno