Jeden samochód - dwóch pijanych za kółkiem
Gdy pijany kierowca spowodował kolizję, siedzący obok jego kolega przesiadł się za kierownicę ale... zapomniał, że jest pijany. Teraz obaj staną przed sądem.


 
 
Wszystko zaczęło się od kolizji do jakiej doszło w Wałbrzychu przy ulicy Monte Cassino. Świadek wypadku poinformował policję o stłuczce,  dokładnie opisał też auto, którego kierowca ją spowodował.  Wskazany przez mężczyznę samochód zatrzymano do kontroli na ulicy 11 Listopada, za kółkiem siedział 54-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Od mężczyzny czuć było alkohol, jak się okazało miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

54-latek z rozbrajającą szczerościa opowiedział policjantom, że w chwili kolizji za kierownicą siedział jego 35-letni kolega, który teraz siedzi na miejscu pasażera.  Jak tłumaczył, przesiedli się, gdy jego młodszy kolega spowodował stłuczkę, wtedy stwierdził, że 35-latek traci panowanie nad kierownicą i postanowił sam prowadzić samochód. 

 35-latek również został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik- prawie 2 promile. Jak się okazało miał też zabrane prawo jazdy. 

Teraz obaj mężczyźni staną przed sądem, za jazdę na podwójnym gazie grozi im do 2 lat więzienia i nawet 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów. 

opr. adm
foto: pos


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com


 


 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno