Jak rozmawiać o Unii Europejskiej?

Według badań ponad 90% Polaków popiera przynależność do Unii Europejskiej. Jak o niej rozmawiać? O tym dyskutowano w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu. 

Jak rozmawiać o Unii Europejskiej – tego mogli dowiedzieć się goście Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu. Dyskusja zorganizowana przez Fundację im. Profesora Bronisława Geremka zgromadziła m.in. wójtów, burmistrzów i włodarzy z regionu. 
 
- Chcemy na nowo nauczyć się mówić o Europie. Poznawać i przybliżać Europę. Mamy poczucie, że przez ostatnie kilkanaście lat zrobiliśmy gigantyczny postęp w materialnym przybliżaniu się do Europy, ale w niektórych miejscach intelektualnie i mentalnie się oddaliliśmy. Chcemy wrócić do dyskusji, które kiedyś zaczynały się w Wałbrzychu Komitetem Europejskim, klubami europejskimi w szkołach na początku lat 90-tych. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Dyskusja była częścią obchodów Roku Europy w Wałbrzychu. 
 
- Myśleliśmy, że Europa jest w nas i zawsze. Okazało się, że nie. Młode pokolenie i chyba na tym nam szczególnie zależy – ma pewien kłopot, pewnie również poznawczy. Gdzie jest Europa, co to jest Europa, dlaczego chcemy w niej być, dlaczego mówimy, że osiemdziesiątkilka procent Polaków jest za przynależnością do Unii Europejskiej, ale do końca nie wiedzą dlaczego tak myślą.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Dyskutowano m.in. o edukacji, postrzeganiu unii przez Polaków. Zaprezentowano również wyniki badań Frontu Europejskiego (koalicji zajmującej się sprawami
europejskimi). 
 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno