Noc Muzeów w Muzeum Porcelany

W sobotę 18 maja o godzinie 19:00 rozpocznie się Noc Muzeów w wałbrzyskim Muzeum Porcelany. Jakie atrakcje będą czekaly na zwiedzających?

Europejska Noc Muzeów już od kilkunastu lat ciesząca się we wszystkich krajach niesłabnącym zainteresowaniem zwiedzających jest doskonała okazją spojrzenia na muzea inaczej niż zwykle - magia nocnego zwiedzania, specjalnie na tę noc przygotowywane wystawy i inne atrakcje sprawiają, że z roku na rok rośnie liczba gości, a sama idea wykroczyła dawno poza muzea obejmując także galerie sztuki, kościoły, obiekty turystyczne i instytucje kultury.
 
W tym roku dzięki współpracy Muzeum Porcelany z Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu Noc Muzeów będzie okazją do odwiedzenia dwóch wyjątkowych zabytków doby klasycyzmu na wałbrzyskiej starówce – Pałacu Albertich, w którym swoją siedzibę ma Muzeum Porcelany oraz Kościoła Zbawiciela.
 
W Muzeum Porcelany zwiedzający będą mogli odkryć świat Białego Złota. Na stałej ekspozycji zobaczą obiekty zarówno z fabryk i manufaktur śląskich, jak i europejskich, a także polską ceramikę z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Wystawa czasowa "Śląska porcelana Art déco ” nada charakter całemu wydarzeniu, przenosząc nas do barwnych lat 20. i 30. XX. wieku.
 
Jednocześnie organizatorzy zapraszają do odwiedzenia XVIII-wiecznego Kościoła Zbawiciela, który wzniesiono w latach 1785-1788 według projektu znanego już wówczas, urodzonego w Kamiennej Górze Carla Gottharda Langhansa, projektanta między innymi berlińskiej Bramy Brandenburskiej. Imponujące rozmachem i pięknem rozwiązań architektonicznych wnętrze kościoła nie zawsze jest dostępne dla zwiedzających, więc warto skorzystać z okazji, jaka nadarza się już 18 maja.
 
opr.wb
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno