Noc Muzeów - zobacz w których instytucjach

Kolejna edycja Nocy Muzeów zaplanowana jest w weekend z 20 na 21 maja. Zobacz, które instytucje w Wałbrzychu i okolicy będzie można wtedy odwiedzić.

W tegorocznej Nocy Muzeów w Wałbrzychu bierze udział Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz Muzeum Porcelany.
 

Stara Kopalnia proponuje specjalne, darmowe, godzinne zwiedzanie, pełne aury tajemniczości. Kopalniane szyby, wagoniki z węglem oraz postindustrialne przestrzenie wypełnione zostaną zabytkowymi maszynami. Zwiedzanie  obejmuje trasę podziemną, naziemną oraz wjazd na wieżę widokową. Proponowane są dwie alternatywne trasy zwiedzania, wejścia rozpoczną się w w godzinach  20:30,  21:30 oraz 22:30. Konieczne jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji telefonicznej (74 667 09 70) lub mailowej (recepcja@starakopalnia.pl). Ilość miejsc jest ograniczona.


Z kolei wałbrzyskie Muzeum Porcelany zaprasza na zwiedzanie w godzinach 19.00 – 24.00. Wstęp jest wolny.


Do akcji włącza się także Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku. W tamtejsze Sali Zegarowej prezentowane będą zabytkowe komputery z kolekcji Tomka Marcinkowskiego. Wszyscy chętni będą mogli odbyć podróż w cyfrowe lata 80-te i 90-te i zagrać w najbardziej ikoniczne i legendarne gry z epoki.


We współpracy ze Fundacją Inicjatywa B z Żarowa zorganizowany zostanie plenerowy pokaz krótkometrażowych filmów animowanych. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć blisko 20 animacji. Będzie także okazja do udziału w przejazdach na Trasie Parowozowej w wagonie letnim prowadzonym przez zabytkową, polską lokomotywę parową TKt48-18 z 1951 r.


20 maja w godzinach od 10:00 do 18:00 muzeum funkcjonuje w oparciu o standardowy taryfikator, po godzinie 18-tej wstęp i zwiedzanie jest nieodpłatne. Cena przejazdu w wagonie z lokomotywą parową TKt48-18 – 10.00 zł / os.


W Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy Noc Muzeów zaplanowano na 7 lipca.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

W.Blicharz
foto:ilustracyjne

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno