Czy zapłacą nauczycielom za czas strajku?

Czy nauczyciele z wałbrzyskich szkół otrzymają pieniądze za czas strajku? Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej przyznał, że „sytuacja jest analizowana”.

Zgodnie z art. 23 pkt 2. ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych „w okresie strajku zorganizowanego zgodnie z przepisami ustawy pracownik zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia. Okres przerwy w wykonywaniu pracy wlicza się do okresu zatrudnienia w zakładzie pracy”.
 
Potwierdził to wiceminister finansów Marian Banaś, który poinformował – „W związku z pojawiającymi się zapowiedziami dotyczącymi możliwości refundacji wynagrodzenia pracowników za okres strajku informuję, że takie działanie nie ma podstaw prawnych”. 
 
Podobne stanowisko przedstawiła minister edukacji Anna Zalewska oraz wicepremier Beata Szydło. Mimo to, prezydenci niektórych miast zadeklarowali wypłaty dla nauczycieli za czas strajku. Jak sytuacja wygląda w Wałbrzychu?
 
W rozmowie z dziennikarze naszej redakcji, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej powiedział, że „sytuacja jest analizowana”. Do tematu będziemy wracać.
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno