Spotkanie autorskie Wojciecha Jachimowicza

Wojciech Jachimowicz, działacz wielu stowarzyszeń, literat, fotografik i twórca Muzeum Instrumentów Muzycznych w Szybie odwiedził Wałbrzych. Spotkanie autorskie odbyło się w Bibliotece Pod Atlantami.

Wojciech Jachimowicz z wykształcenia jest organomistrzem, pasja do instrumentów spowodowała, że utworzył muzeum w miejscowości Szyba w województwie lubuskim. 
 
- Muzeum zostało stworzone w 1997 roku, są to w większości zbiory dotyczące muzyki organowej, instrumentów klawiszowych. Są tam również zapisy nutowe, stare rękopisy, starodruki. - mówi Wojciech Jachimowicz. 
 
 Podczas spotkania autorskiego Wojciech Jachimowicz opowiadał o swojej twórczości. 
 
- Ostatnio wydana książka jest to zbiór opowiadań na różne tematy. Tematy związane z regionem szeroko rozumianej Polski zachodniej. Tematyka troszkę historyczna i fantazyjna. - mówi Wojciech Jachimowicz.
 
Jak mówi Wojciech Jachimowicz coraz ciężej jest wydać papierową książkę. 
 
- Wydaję e-booki ze względu chociażby na sprawy finansowe. Wydanie e-booka jest tanią rzeczą, wydanie książki jest rzeczą drogą. W tej chwili namówienie wydawcy by wydał książkę papierową jest długą drogą,  czasami trzeba zrobić to samemu. - mówi Wojciech Jachimowicz.
 
Wojciech Jachimowicz obecnie pracuje nad opowiadaniami związanymi z Wałbrzychem, szczegółów póki co nie zdradza. 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
pm
foto:pm

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno