Alba będzie wywozić śmieci

 Alba wraca do Wałbrzycha - ma być taniej i nowocześniej. Firma kupuje nowe pojemniki na śmieci i samochody wyposażone w system identyfikacji, będzie też praca dla około 40 osób. 

- Złożyliśmy najkorzystniejszą ofertę. Także nasza oferta, zarówno na jeden sektor, jak i na drugi ma największą ilość punktów. Czekamy w tej chwili na potwierdzenie wyników postępowania przetargowego. - mówi prezes WPO Alba, Witold Seńczuk. 
 
Nowe pojemniki na śmieci mają być łatwiejsze w obsłudze. 
 
- W nowym przetargu jest trochę nowości. Wymagane są nowe pojemniki, także przystąpiliśmy do ich kupowania. Duże pojemniki będą z dzieloną klapą, żeby można było łatwiej otwierać. Będą również pojemniki otwierane pedałem.
Każdy pojemnik wyposażony jest w indywidualny chip. Na samochodzie znajduje się antena, która identyfikuje czas, miejsce i rodzaj odbieranego odpadu. Dodatkowo na miasto Wałbrzych będą wymagane pojazdy na gaz - takie pojazdy już mamy. Obsługują sąsiednie gminy. - mówi prezes WPO Alba, Witold Seńczuk. 
 
Zwiększenia ilości pojemników nie będzie, ale firma ma pomysł, jak poradzić sobie z nadmiarem śmieci. 
 
- Kupujemy w tej chwili pojazdy z nowoczesnymi systemami zagęszczania odpadów.  Nie planujemy zwiększania ilości samochodów. Samochody są już kupione, część dokupimy nowych. Natomiast jeśli chodzi o pracowników, planujemy zatrudnić 12 do 14 brygad 2,3 osobowych. Już pierwsi chętni się do nas zgłaszają. Myślimy, że z zatrudnieniem nie będzie problemu. Mieszkańcy Wałbrzycha bardzo sobie cenią pracę u nas w firmie. - mówi prezes WPO Alba, Witold Seńczuk.
 
Oprócz działań komunalnych, firma Alba zajmuje się również promocją ekologii i sponsorowaniem inicjatyw miejskich i sportu. 
 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno