WALS: otwarta kwestia mistrzostwa

Po pierwszym meczu finału Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki „Aqua-Zdrój” trudno wskazać na przyszłego triumfatora rozgrywek. Co prawda broniący tytułu Chełmiec Euromar fLOVErs Art I pokonał juniorów Chełmca Aqua-Zdrój, ale jedynie 2:1, co nie przekreśla szans podopiecznych Janusza Ignaczaka w rewanżu.

Wałbrzyska Amatorska Liga Siatkówki „Aqua-Zdrój”

III runda play off – I kolejka finałowa

O miejsca 7 – 8:

NSK – Chemik Żarów 0:3 (14:25, 17:25, 17:25)

Choć to rywalizacja o zaledwie 7. miejsce, to siatkarze Chemika bardzo poważnie podeszli do konfrontacji z NSK. Mimo ambitnej walki autsajder ligi nie miał nic do powiedzenia w pojedynku z żarowską ekipą, która pewnie zwyciężyła 3:0.

 

O miejsca 5-6:

Dom Finansowy – PW Mabor 2:1 (15:25, 25:21, 25:22)

Spotkanie dwóch największych przegranych obecnego sezonu rozpoczęło się od skutecznych ataków Mabora, który wykorzystując nieporozumienia rywala na przyjęciu wygrał I seta 25:15. W kolejnej partii Dom Finansowy poukładał grę, w czym duża zasługa występującego gościnnie na rozegraniu Mariusza Jerzyka. Dwie kolejne odsłony przyniosły zwycięstwa DF do 21 oraz 22, a w całym pojedynku 2:1.

 

O miejsca 3-4:

Wodociągi Wałbrzych – Chełmiec Euromar fLOVErs Art II 3:0 (25:15, 25:21, 25:22)

Do zespołu Wodociągów powrócił Łukasz Ostapiuk, który wraz z świetnie spisującym się na rozegraniu Grzegorzem Grabowskim dał drużynie WW niespodziewane, ale zasłużone zwycięstwo 3:0. Tym samym Wodociągi zrobiły ważny krok na drodze po brązowy medal WALS-a.

 

O miejsca 1-2:

Chełmiec Euromar fLOVErs Art I – Chełmiec Aqua-Zdrój 2:1 (15:25, 25:22, 25:17)

Pierwsza partia finałowego meczu toczyła się pod pełne dyktando młodzieży, która wygrała 25:15. Na zagrywce dominował Oskar Sowiński, a na bloku nie do przejścia był Mikołaj Sroka. W II secie juniorzy wygrywali już 20:16, ale nagle stanęli, co wykorzystali „starsi” panowie niwelując straty, a następnie zwyciężając do 22. Pechowa porażka podłamała chłopców Ignaczaka, którzy w trzeciej odsłonie wyraźnie odstawali od Chełmca i w rezultacie przegrali 17:25. Mimo porażki juniorów 1:2 kwestia końcowego mistrzostwa jest wciąż sprawą otwartą, tak więc możemy się spodziewać wielu emocji w ostatnim spotkaniu sezonu, do którego dojdzie 25 maja w Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

 

Zawodnik kolejki: Grzegorz Grabowski – Wodociągi Wałbrzych

 

Ostatnia kolejka i zakończenie ligi zaplanowano na 25 maja w Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. archiwum
(ben)

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno