Otwarcie siedziby ITS

Zakończyły się prace w kamienicy "Pod Kotwicą" i miasto jest gotowe zaprezentować nowoczesne Centrum Sterowania Ruchem i Monitoringu Wizyjnego.

Uroczyste otwarcie siedziby ITS-u odbędzie się 16 maja 2019 r. o godzinie 12:00. Uroczystego otwarcia dokonają komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP Komisji Europejskiej  Elżbieta Bieńkowska oraz Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Centrum Sterowania Ruchem powstało w ramach projektu ”Ograniczenie niskiej emisji w Wałbrzychu poprzez wprowadzenie zrównoważonej mobilności miejskiej i podmiejskiej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. W ramach projektu uruchomiono inteligentny system sterowania ruchem, który ma usprawnić ruch samochodowy i autobusowy oraz zredukować emisję spalin. Kompleksowym zarządzaniem oraz monitoringiem objęty został teren miasta Wałbrzycha w jego granicach administracyjnych. Koszt wdrożenia zamknął się w kwocie 11 mln złotych.
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno