11 lat za zabójstwo ojca

28-letni Mariusz W. ze Świdnicy skazany na 11 lat więzienia za zabójstwo ojca. O mały włos uniknąłby odpowiedzialności – kiedy siostra zmarłego poinformowała policję o zabójstwie, zwłoki były już prawie w jeleniogórskim krematorium. 

Jak wynika z zeznań 28-latka, próbował on uciszyć swojego ojca dusząc go poduszką. Po śmierci mężczyzny, jego rodzina zleciła kremację zwłok w Jeleniej Górze. Odwołano ją w ostatniej chwili. 24 maja 2018 roku siostra zmarłego mężczyzny przekazała policjantom nagranie rozmowy telefonicznej, podczas której jej bratanek mówi koledze, że ojca udusił.
 
Kremacja zwłok została odwołana w ostatniej chwili. Sekcja zwłok wykazała, że zmarły doznał obrażeń głowy, a te spowodowały wylew krwi do mózgu. Co więcej stan płuc świadczył o uduszeniu.
 
Początkowo Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał oskarżonego na 9 lat za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Prokuratura zaskarżyła jednak wyrok. 
 
- My z tym orzeczeniem nie zgodziliśmy się, napisaliśmy apelację i w kwietniu Sąd Apelacyjny tę apelację rozpoznawał i ją uwzględnił, zmienił kwalifikację prawną czynu przypisanego oskarżonemu wskazując, że oskarżony dopuścił się zabójstwa w zamiarze ewentualnym - mówi prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin.
 
Finalnie mężczyzna został skazany na 11 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.
 
wb
foto:walbrzych24.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno