Menu

Eurowybory - Ochojska kontra Zalewska (wyniki sondy)

Sprawdzamy przed eurowyborami jak wygląda poparcie dla kandydatów w naszym regionie. Na początek zaproponowaliśmy starcie Janina Ochojska kontra Anna Zalewska - zobacz jak prezentują się wyniki naszej sondy.

Eurowybory - Ochojska kontra Zalewska (wyniki sondy)
Z powodów ograniczeń Facebooka nie mogliśmy zorganizować pełnej symulacji wyborów ze wszystkimi kandydatami, dlatego postawiliśmy na starcie "jedynek" i w pierwszej kolejności zestawiliśmy kandydatki z komitetów, które mają w ogólnopolskich sondażach największe poparcie. Są to Janina Ochojska z Koalicji Europejskiej i Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości.
 
W sondażach ogólnopolskich oba te komitety uzyskują zbliżone poparcie z przewagą PiS-u, jednak w naszym głosowaniu proporcje są zupełnie inne. Aż 87 % głosujących poparło Janinę Ochojską i zaledwie 13% Annę Zalewską. W głosowaniu wzięło udział około 5100 internautów.
 
 
Przypominamy, że w naszym okręgu (woj. dolnośląskie i opolskie) o mandaty eurodeputowanych walczy 60 kandydatów z 6 komitetów. Jutro przedstawimy wyniki starcia Krzysztofa Śmiszka z Wiosny i Agnieszki Ścigaj z Kukiz'15.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Antek (16 maja 2019 23:56)
428 członków Platformy oraz ich krewnych i znajomych w ciągu pięciu lat rządów PO zarobiło w spółkach i instytucjach państwowych 200 milionów złotych - „Puls Biznesu". Gazeta opublikowała listę nazwisk tych osób, tytułując ją „listą wstydu Platformy Obywatelskiej". W 2007 r. szef PO i premier Donald Tusk obiecywał, że pod jego rządami zakończony zostanie proceder „politycznego zawłaszczania spółek z udziałem Skarbu Państwa". W 2010 r. Donald Tusk na konwencji krajowej Platformy mówił, że „PO” oznacza „pełną odpowiedzialność” i że jeśli „ktokolwiek na tej sali, w sukcesie PO i zaufaniu ludzi, szuka sposobu na realizację własnej ambicji, albo interesu, pomylił salę". „Czy aby na pewno?” - pyta „Puls Biznesu, publikując listę nazwisk działaczy PO, członków ich rodzin i znajomych, którzy zasiadają lub zasiadali w ciągu pięciu ostatnich lat w spółkach i instytucjach państwowych. „PB” informuje, że w okresie rządów PO do wymienionych na liście osób trafiło z państwowej kasy 200 milionów złotych. „PB” zastrzega, że lista jest niepełna. Na „liście wstydu Platformy Obywatelskiej”, jak nazywa swoje zestawienie gazeta, znajdują się nazwiska m.in. byłych ministrów (Aleksander Grad, Zbigniew Derdziuk) i jedenastu wiceministrów (m.in. Marcin Idzik i Maciej T.). Na liście znaleźli się też senatorowie PO (m.in. Jan Michalski i Franciszek Adamczyk) oraz jedenastu posłów (m.in. Łukasz Tusk). Według „PB”, po tym, gdy „głównymi kadrowymi” w resorcie skarbu za pierwszej kadencji rządów PO byli Aleksander Grad i jego zastępca, Adam Leszkiewicz, w państwowych spółkach zaczęli robić liczni działacze PO z Tarnowa, skąd pochodzą... Grad i Leszkiewicz oraz z Tomaszowa Lubelskiego gdzie szefem struktur jest bratanek Aleksandra Grada, Mariusz. Jak podkreśla „PB”, partyjni nominaci zasiadają „we wszystkich większych i prawie wszystkich mniejszych firmach skarbu państwa". „Symbolem może być tu PGE, która pod rządami Tomasza Zadrogi tylko w zarządach i radach nadzorczych spółek z grupy znalazła posady dla ponad 50 działaczy PO”
wyzwalacz (15 maja 2019 23:06)
Cytuję użytkownika: wyborca
Cytuję użytkownika: Asiunia
Ja głosuję na Konfederację. PO i PiS miały swój czas i nic nie zrobiły dla nas. Pozdrawiam.
Być może nic nie zrobiły dla WAS. Ale bardzo dużo dla zwykłych Polaków dlatego głosuje na listę nr 4
To napisz ośle co KorPOPiS zrobił konkretnie. Bo ja też widzę że NIC. Tylko Konfederacja!
Jacek (15 maja 2019 13:11)
Lewica zniszczyła UE.Sprowadziła na nią uchodźców i sodomitów ,którzy toczą ją niczym rak, niszcząc jej wartości chrześcijańskie.Tylko głos oddany na prawicę może ten proces zahamować.
wyborca (15 maja 2019 10:53)
Cytuję użytkownika: Asiunia
Ja głosuję na Konfederację. PO i PiS miały swój czas i nic nie zrobiły dla nas. Pozdrawiam.
Być może nic nie zrobiły dla WAS. Ale bardzo dużo dla zwykłych Polaków dlatego głosuje na listę nr 4
Andrzej (15 maja 2019 9:59)
Chętnie oddał bym głos na Ochojska gdyby kandydowała indywidualnie a nie jako marionetka partii której najlepiej wychodziło niszczenie państwa i olewanie obywateli
Dariusz (15 maja 2019 0:11)
Cytuję użytkownika: Mieszko
Tak są przerażeni Konfederacją, że na wszelki wypadek nie uwzględniono jej w tej pseudo sondzie. A nuż by się okazało, że bije na głowę kandydatów popis. Aby Polska była Polską głosuję na Konfederację.
Tak trzymaj bracie!
Mieszko (15 maja 2019 0:01)
Tak są przerażeni Konfederacją, że na wszelki wypadek nie uwzględniono jej w tej pseudo sondzie. A nuż by się okazało, że bije na głowę kandydatów popis. Aby Polska była Polską głosuję na Konfederację.
ona (14 maja 2019 23:35)
Przecież Pani Ochojska jest chora, jak może pełnić funkcję w Europarlamencie. MUsi p/wszystkim zająć się sobą
demaskacja (14 maja 2019 23:07)
Tylko Konfederacja ! Koniec z wyborem mniejszego zła,po PO idzie w zdradzie Polski i próbie okradania nas ramię w ramię z PIS: "Oto na Facebooku pan Tomasz Nowak, powołując się na poranną audycję radia Tok FM z 5 października br., cytuje wypowiedź ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny, który wyraża gotowość ostatecznego rozwiązania kwestii majątku żydowskiego. „Polska jest finansowo przygotowana na zwrot nawet 60 mld dolarów w 2015 roku. Umiejętna polityka finansowa sprawi, że wyjdziemy z twarzą wśród narodów świata, a Polacy tego nie odczują”. Jeśli minister Schetyna rzeczywiście tak powiedział, to lepiej można zrozumieć przyczyny jego powrotu na stanowisko ministra spraw zagranicznych...". Podaję za felietonem Prof.Michalkiewicza.
Jan z Gór (14 maja 2019 22:31)
Konfederacja!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

eurowybory  |   wybory  |   europarlament  |   mandat  |   poseł  |   europoseł  |   janina ochojska  |   anna zalewska  |   sonda  |   wyniki  |  

Polowali na duże pojazdy

Jeździmy za szybko - posypały się mandaty

O Wałbrzychu znowu głośno dzięki... ''pojedynkowi'' księżnej Daisy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij