Eurowybory - Ochojska kontra Zalewska (wyniki sondy)

Sprawdzamy przed eurowyborami jak wygląda poparcie dla kandydatów w naszym regionie. Na początek zaproponowaliśmy starcie Janina Ochojska kontra Anna Zalewska - zobacz jak prezentują się wyniki naszej sondy.

Z powodów ograniczeń Facebooka nie mogliśmy zorganizować pełnej symulacji wyborów ze wszystkimi kandydatami, dlatego postawiliśmy na starcie "jedynek" i w pierwszej kolejności zestawiliśmy kandydatki z komitetów, które mają w ogólnopolskich sondażach największe poparcie. Są to Janina Ochojska z Koalicji Europejskiej i Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości.
 
W sondażach ogólnopolskich oba te komitety uzyskują zbliżone poparcie z przewagą PiS-u, jednak w naszym głosowaniu proporcje są zupełnie inne. Aż 87 % głosujących poparło Janinę Ochojską i zaledwie 13% Annę Zalewską. W głosowaniu wzięło udział około 5100 internautów.
 
 
Przypominamy, że w naszym okręgu (woj. dolnośląskie i opolskie) o mandaty eurodeputowanych walczy 60 kandydatów z 6 komitetów. Jutro przedstawimy wyniki starcia Krzysztofa Śmiszka z Wiosny i Agnieszki Ścigaj z Kukiz'15.
 
plr
foto: TV Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno