Zabawa w kopanego
Połamany nos i siniaki na całym ciele - to efekt zabawy "w kopanego" jaką urządziło sobie trzech nastolatków z Boguszowa Gorc. Chłopcy napadli i pobili przypadkowa ofiarę... tak dla zabawy. 
 
Przeraża wiek zatrzymanych chłopców, mają zaledwie od 14 do 16 lat. Młodzi mieszkańcy Boguszowa-Gorc  w rejonie placu zabaw przy ul. 1 Maja zaczepili przypadkowego przechodnia i pobili go. Bandyci kopali go po całym ciele, złamali mu też nos. 17-latni pobity chłopak doznał poważnych obrażeń.

Dwóch z młodocianych bandytów zatrzymano dwa dni po pobiciu w Boguszowie,  trzeciego zatrzymano w Wałbrzychu. Nieletni przyznali się do winy i staną teraz przed sądem rodzinnym.
 
Według Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich,  wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

opr. adm
foto:  pixabay, ilustracyjne


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno