Ksiądz Sławomir o kobietach: to potencjalne prostytutki

Szokujące komentarze księdza Sławomira Marka, proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach pod Strzegomiem. Ksiądz na swoim Twitterze zamieszcza zdjęcia z pielgrzymek i pisze o kobietach, że są... potencjalnymi prostytutkami. 

W swoich komentarzach ksiądz nazywa kobiety potencjalnymi prostytutkami, odnosi się także do filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.
 
 
 
 
Ksiądz Sławomir Marek na swoim Twitterze zamieszcza zdjęcia z pielgrzymek, ale i opinie. Często odnosi się do filmu o ofiarach pedofilii, naśmiewając się z duchownych wzywających do moralnej odnowy kościoła.
 
 
 
Ksiądz Sławomir Marek ma 39 lat i 13-letni staż kapłański. Zanim został proboszczem w Stanowicach służył jako wikariusz w świdnickiej katedrze. Chętnie dzieli się także swoimi poglądami na temat dzieci i roli kościoła w ich wychowaniu.
 
 
 
Szokuje nie po raz pierwszy, obrażał zmarłego astrofizyka Stephana Hawkinga oraz podważał jego dorobek naukowy. Po śmierci Kory, która przegrała długą i wycieńczającą walkę z nowotworem nazwał jej pogrzeb „samozbawieniem”. Odniósł się także do samej uroczystości: „Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym”.
 
 
Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej ws. tweetów Księdza Sławomira Marka.
 
W związku z publikacją tweetów Księdza Sławomira Marka w tym tweeta z dnia 13 maja 2019 r. nt. prostytucji, Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach po rozmowie z Księdzem Biskupem Ignacym Decem Biskupem Świdnickim przeprasza wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tymi wypowiedziami urażeni. Równocześnie Ksiądz Proboszcz zaświadcza, że w przyszłości będzie kierował się właściwym taktem wypowiedzi, tak aby nie generować kolejnych niepożądanych emocji.
 
A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy konto na Twitterze powinno służyć duchownych do takich celów? 
 
wb
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno