Gaszą pożary i grają w tenisa

56 strażaków z 14 województw  przyjechało do Aqua Zdroju, by wziąć udział w  XXXVI Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Państwowej Straży Pożarnej w Tenisie Stołowym . 

W uroczystym otwarciu mistrzostw wziął udział prezydent Wałbrzycha - Roman Szełemej, który również spróbował swoich sił przy tenisowym stole. Jak sam mówił – chwycił za paletkę pierwszy raz od 5 lat. 
 
W ubiegłym roku w klasyfikacji drużynowej zwyciężyli reprezentanci województwa podkarpackiego przed reprezentacją województwa śląskiego. W reprezentacji Dolnego Śląska gra  dwóch wałbrzyskich strażaków Sylwester Poręba i Marcin Korus.
 
- 36 Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym, organizowane w Wałbrzychu na fajnym obiekcie, który jest znany wśród zawodników, bo wśród strażaków mamy czołówkę. Są zawodnicy, którzy są nie tylko strażakami, ale grają również półzawodowo. - mówi Paweł Kaliński z wałbrzyskiej straży pożarnej
 
Tenis stołowy jest dyscypliną popularną wśród strażaków, niektóre jednostki wyposażone są w stoły do ping ponga. Czy strażacy mogą swobodnie trenować?
 
- Oczywiście tak. Jest czas na to, żeby wypoczywać, żeby się zrelaksować. Między innymi jednym ze sportów, który nie wymaga nie wiadomo jakich warunków, jest tenis stołowy. Są jednostki, w których stoły są i strażacy często korzystają z takiej formy wypoczynku. - mówi Paweł Kaliński z wałbrzyskiej straży pożarnej
 
Mistrzostwa potrwają do 17 maja. Dekoracja i uroczyste zakończenie odbędzie się o godzinie 14:30. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno