Menu

Gaszą pożary i grają w tenisa

56 strażaków z 14 województw  przyjechało do Aqua Zdroju, by wziąć udział w  XXXVI Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Państwowej Straży Pożarnej w Tenisie Stołowym . 

Gaszą pożary i grają w tenisa
W uroczystym otwarciu mistrzostw wziął udział prezydent Wałbrzycha - Roman Szełemej, który również spróbował swoich sił przy tenisowym stole. Jak sam mówił – chwycił za paletkę pierwszy raz od 5 lat. 
 
W ubiegłym roku w klasyfikacji drużynowej zwyciężyli reprezentanci województwa podkarpackiego przed reprezentacją województwa śląskiego. W reprezentacji Dolnego Śląska gra  dwóch wałbrzyskich strażaków Sylwester Poręba i Marcin Korus.
 
- 36 Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym, organizowane w Wałbrzychu na fajnym obiekcie, który jest znany wśród zawodników, bo wśród strażaków mamy czołówkę. Są zawodnicy, którzy są nie tylko strażakami, ale grają również półzawodowo. - mówi Paweł Kaliński z wałbrzyskiej straży pożarnej
 
Tenis stołowy jest dyscypliną popularną wśród strażaków, niektóre jednostki wyposażone są w stoły do ping ponga. Czy strażacy mogą swobodnie trenować?
 
- Oczywiście tak. Jest czas na to, żeby wypoczywać, żeby się zrelaksować. Między innymi jednym ze sportów, który nie wymaga nie wiadomo jakich warunków, jest tenis stołowy. Są jednostki, w których stoły są i strażacy często korzystają z takiej formy wypoczynku. - mówi Paweł Kaliński z wałbrzyskiej straży pożarnej
 
 
Mistrzostwa potrwają do 17 maja. Dekoracja i uroczyste zakończenie odbędzie się o godzinie 14:30. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Siatkarska sobota na Hali Wałbrzyskich Mistrzów

Koszykarska Barbórka

Pewne zwycięstwo Górnika w Lublinie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij