Wałbrzyscy wandale nie odpuszcają

Kolejne akty wandalizmu w Wałbrzychu. Jak z tym walczyć ? 

Ulica Armii Krajowej 71, jeszcze w zeszłym roku  na ścianie budynku widać było grafiti, które zarządca budynku zamalował. Przez chwilę było czysto i ładnie, jednak po jakimś czasie znów pojawiły się gryzmoły - tym razem  czerwone napisy po włosku i  namalowane serce.  I te zostały zamalowane, niestety nie na długo. Dzień po tym jak zamalowano napisy i pomalowano ścianę... pojawiły się kolejne. Właścicielowi budynku nie pozostaje nic innego jk kolejne malowanie. 
 
Aktów wandalizmu w Wałbrzychu jest sporo, wystarczy wspomnieć choćby kilkuletnich wandali, którzy zniszczyli amfiteatr na Placu Teatralnym (czytaj TUTAJ)

W ubiegłym roku wandale zniszczyli kilka figurek Gwarków (czytaj TUTAJ), kilka dni temu  trzech młodych mężczyzn zamalowalo twarz figurki Jezusa w kaplicze w Czarnym Borze - grozi im do 2 lat więzienia (czytaj TUTAJ). Częsta jest też dewastacja samochodów (czytaj TUTAJ). To tylko niektóre z przypadków wandalizmu w Wałbrzychu. Policja apeluje o informowaje o zniszczeniach i reagowanie na akty wandalizmu. Rozwiazaniem może być monitoring, jednak nie wszędzie są zamontowane kamery. Gdzie kamery pojawią sie jeszcze dowiemy się prawdopodobnie podczas otwarcia nowoczesnego Centrum Sterowania Ruchem i Monitoringu Wizyjnego. ITS i centrum monitoringu mieści się w kamienicy "Pod Kotwicą" w rynku. Otwarcie zaplanowano na czwartek.Czytaj też: 
Kilkuletni wandale zdewastowali amfiteatr na Placu Teatralnym
Urwał głowę górnikowi
 Zamalowali twarz figurki Jezusa czarną farbą
Powybijali szyby w samochodzie

opr. adm
foto: walbrzych24.com / KMP Wałbrzych / użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com


 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno