Lewica Razem chce wyższych płac
Europejska płaca minimalna, wygaszanie stref ekonomicznych i skrócenie czasu pracy – to tylko niektóre z postulatów Lewicy Razem, która kandyduje do europarlamentu. 
Z dolnośląskoopolskiej listy z numerem nr 7 startuje wałbrzyszanka, Anna Stabrowska. „Jedynką” jest Marcelina Zawisza. 
- Wałbrzych to niestety jest jedno z tych miejsc na mapie polski, w których likwidacja przemysłu w latach 90 spowodowała straszliwe spustoszenie. Jego skutki w zasadzie do dzisiaj odczuwamy. Strefa Ekonomiczna nie rozwiązała wszystkich problemów, ponieważ zarobki na niej nie należą do najwyższych. Jednym z naszych postulatów jest np. stopniowe wygaszanie stref, po to by firmy, które od kilkunastu lat tutaj są i płacą dużo niższe podatki zaczęły dokładać się w wyższym stopniu do polskiego budżetu. - mówi kandydatka do europarlamentu, Anna Stabrowska.
 
- Nie może być tak, że z jednej strony pracownicy czy niemieccy, czy francuscy mogą liczyć na bardzo dobrą opiekę ich rodzimych inspekcji pracy, a my Polacy musimy walczyć o to, by nasze prawa pracownicze były przestrzegane w sądach. - mówi kandydatka do europarlamentu, Marcelina Zawisza. 
 
Ile według Lewicy Razem powinna wynosić minimalna płaca?
 
- Jeżeli o mnie chodzi - uważam, że taką kwotą powinno być 3500 tys zł. Uważam, że to jest pensja za jaką już można się utrzymać. Wszystko co poniżej, nie jest kwotą, która pozwala na spokojne przeżycie od pierwszego do pierwszego. - mówi kandydatka do europarlamentu, Anna Stabrowska.
 
Jak Lewica Razem ocenia swoje szanse i jak chce przekonać do siebie Polaków?
 
- Polacy mają problem z tym, żeby zacząć myśleć o tym, co jest w ich interesie i jaki program byłby dla nich dobry. Wciąż dajemy się nabrać na tematy zastępcze. Wciąż cynicznie jesteśmy rozgrywani przez partie prawicowe,do takich rzeczy jak niechęć do uchodźców, niechęć wobec obcych. Trzeba się skupić na tym, co jest dla każdego z nas  najważniejsze w życiu.  - mówi kandydatka do europarlamentu, Anna Stabrowska.
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno