Ludzie z Klisz trafili do albumu

Każda historia ma swój koniec. „Ludzie z Klisz” projekt odkrywcy i badacza historii Łukasza Kazka, doczekał się już filmu, spektaklu, a teraz przyszła pora na album ze zdjęciami. 

„Ludzi z klisz” to niezwykła historia o zwyczajnym życiu mieszkańców powojennego Walimia. Odnalezione klisze filmowe wykonane przez Filipa Rozbickiego, fotografa-amatora i organistę kościelnego mieszkającego po II wojnie światowej w Walimiu pokazały codzienność pierwszych osadników. 
 
- Nigdy nie przypuszczałem, że cała ta historia, związana z Ludźmi Z Klisz zamknie się tak pięknym wydaniem albumu na 100-lecie państwa polskiego. Było wszystko, była trasa powojennego Walimia, był przepiękny spektakl Teatru Lalki i Aktora, był film, który pozdobywał mnóstwo nagród na festiwalach międzynarodowych. Było mnóstwo rozpoznań i mnóstwo emocji. - mówi Łukasz Kazek. 
 
Album oprócz wersji fizycznej doczekał się wersji cyfrowej. Można go obejrzeć tutaj
 
- Zamknięcie historii to ten piękny album, wydany ze wszystkimi zdjęciami, które udało się ocalić i ludźmi, którzy na tych zdjęciach są. Każdy będzie mógł podpisać te wspomnienia - dokładnie jakby był to album rodzinny. To wszystko udało się dzięki projektowi  Muzeum Polski, które to zrobiło z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.  - mówi Łukasz Kazek. 
 
Album został rozdany bohaterom Ludzi z Klisz i wszystkim, którzy wspierali powstawanie całego projektu. 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno