Dialog Obywatelski z Elżbietą Bieńkowską

W Starej Kopalni zorganizowano Dialog Obywatelski z Elżbietą Bieńkowską - komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP Komisji Europejskiej. O czym dyskutowano?

Celem spotkania było omówienie przyszłości małych i średnich miast w Europie na przykładzie inicjatywy Sudety 2030. Wspólnie z komisarz Bieńkowską debatowali prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz były wojewoda dolnośląski, Rafał Jurkowlaniec.  Dyskutowano także o tym co stanie się z gospodarkę regionalną oraz czy nasza mała ojczyzna ma powody do dumy.

 
- Wasza współpraca jest widoczna w Brukseli jako przykład współpracy między gminami. Da się to robić i robić to dobrze, efektywnie, a z tego rzeczywiście coś wynika. Jeżeli działa się jak jedna dłoń, to w Europie da się wiele rzeczy przeprowadzić i nie ma mocnych ani na Europę, ani na takie zgromadzenie regionalne. Zawsze warto być razem - mówi komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP Komisji Europejskiej, Elżbieta Bieńkowska – Dwa miasta, na których ja się opierałam, myśląc o ich ogromnym potencjale, to był Wałbrzych i Bytom. Myślałam, że absolutnie trzeba od nich zacząć, to są miasta, które mają ogromny potencjał, przeszły drogę przez mękę i trzeba im bardzo pomóc.
 
- Patrzymy z realnym oczekiwaniem na wsparcie, na pomysły, współpracę w Brukseli, Komisji Obywatelskiej. Mogę powiedzieć, że wiele osób do mnie dzwoniło mówiąc, że wiele się zmieniło w Wałbrzychu i w ziemi wałbrzyskiej. Myślę, że gdyby pojechali do Nowej Rudy czy Kamiennej Góry to też by stwierdzili, że sporo się zmieniło. Polska się zmieniła. Uważam, że doskonale wykorzystaliśmy tę szansę, ten czas i jesteśmy gotowi na dalszą współpracę w przyszłości. Wykorzystamy każdą nadarzającą się okazję - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu przybliżenie obywatelom problematyki unijnej. Odbywają się cyklicznie w różnych miastach Europy od 2012 r. teraz przyszła pora na Wałbrzych.
 
 
 
wb
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno