82-latka namówiła sąsiada do przestępstwa

W ręce policjantów wpadł 29-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc, który odpowie przed sądem za podpalenie dwóch samochodów powodując straty wartości 155 tysięcy złotych. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono narkotyki. Co więcej, w sprawie maczała też palce pewna 82-latka.

Z informacji policji wynika, że 29-letni mężczyzna w połowie września poprzedniego roku podpalił dwa samochody zaparkowane przy ul. Zamoyskiego w Wałbrzychu. Mężczyzna został zatrzymany przy ul. Świętej Barbary. Funkcjonariusze znaleźli w jednej z kratek wentylacyjnych jego mieszkania metamfetaminę oraz amfetaminę.
 
Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał, że do przestępstwa namówiła go 82-letnia mieszkanka Wałbrzycha, która miała konflikt z sąsiadami. Kobieta zaproponowała boguszowianinowi za popełnienie przestępstwa 4 tysiące złotych. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się także do kradzieży motocykla.
 
 
Zarzuty usłyszała także 82-latka, która odpowie przed sądem za podżeganie do popełnienia przestępstwa. Mężczyźnie grozi do 10 lat. Starsza kobieta może trafić za kraty więzienia na 5 lat. Oboje zostali objęci dozorem policyjnym. 
 
wb
foto:KMP w Wałbrzychu
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno