Co z wypłatami za czas strajku?

Nadal nie wiadomo, czy nauczyciele z wałbrzyskich szkół otrzymają pieniądze za czas strajku. Wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska przyznała, że „sytuacja jest analizowana, a władze miasta czekają na rozstrzygnięcia ustawowe”. Jednak raczej pieniędzy nie będzie... 

Jak już informowaliśmy zgodnie z art. 23 pkt 2. ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych „w okresie strajku zorganizowanego zgodnie z przepisami ustawy pracownik zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia. Okres przerwy w wykonywaniu pracy wlicza się do okresu zatrudnienia w zakładzie pracy”.
 
Potwierdził to zarówno wiceminister finansów Marian Banaś, Anna Zalewska jak i wicepremier Beata Szydło. 
 
Jak przyznała wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska „sytuacja jest analizowana, a władze miasta czekają na rozstrzygnięcia ustawowe”. Zatem jeśli rządzący nie podejmą w tym zakresie konkretnej decyzji, trudno oczekiwać, że wałbrzyscy nauczyciele otrzymają wynagrodzenia za czas strajku.
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno