700 tys. zł dla Dramatycznego

700 tysięcy złotych dofinansowania dla wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego. Na co zostaną przeznaczone te środki?

29 listopada przypada jubileusz 55-lecia Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Z tej okazji przygotowana zostanie premiera „Wesela”, w której zobaczymy cały zespół aktorski teatru oraz aktorów występujących gościnnie.
 
W programie obchodów znalazła się też Gala Jubileuszowa. Jej zorganizowanie będzie możliwe dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Dzięki pieniądzom z tego źródła możliwe będzie także powstanie 1. Festiwalu Muzyki w Teatrze REZONANS. W ciągu 7 dni między 5. a 12. grudnia widzowie zobaczą 6 spektakli.
 
- Rozważając formułę festiwalu uświadomiliśmy sobie jak istotną rolę odkrywa w dzisiejszym teatrze i spektaklach muzyka teatralna. To już jest właściwie pełnoprawny aktor. Dzisiaj bardzo wiele spektakli odznaczają się tym, że ich integralną częścią jest muzyka i to muzyka pisana na specjalne zamówienie. Są nawet twórcy, którzy specjalizują się w tego typu twórczości. Odkryliśmy takich spektakli sporo, w naszej selekcji wybraliśmy 6. Prezentacjom spektakli z Warszawy, Krakowa, Opola, towarzyszyć będą koncerty rozmaitej muzyki, od eksperymentalnej po tradycyjną - mówi dyrektor wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego Danuta Marosz.
 
Wałbrzyski Teatr Dramatyczny otrzymał też dofinansowanie z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a wkład własny zostanie pokryty z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na dwa dodatkowe projekty. 
 
- Dodatkowe środki służyć będą rozszerzeniu projektu „Włącz nowe możliwości”, czyli wyposażeniu obu naszych scen w dodatkowe oprzyrządowanie akustyczne. Będziemy to czynić na przełomie lipca i sierpnia. Środki zostaną także przeznaczone na dofinansowanie projektu, z którym wystartowaliśmy w konkursie im. Jana Dormana i który wygraliśmy. On wymagał wkładu własnego - wyjaśnia Danuta Marosz.
 
W ramach IV Konkursu im. Jana Dormana powstanie spektakl GRETA I OSTATNI WIELORYB, który zostanie pokazany w kilku wałbrzyskich szkołach.

 

W.Blicharz

foto:P.Tokarski

 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno