Ule w teatrze

Już dziś o godzinie 18:00 z okazji Światowego Dnia Pszczół - uroczyste otwarcie Uli Szaniawskiego – pasieki na dachu Teatru Dramatycznego. 

Ule Szaniawskiego zostaną otwarte dzięki współpracy z Sudeckim Klubem Pszczelarza POLANKA i pasieką EMAUS. Wydarzenie będzie okazją do spotkania i rozmowy z pszczelarzami, zespół Teatru przygotuje także czytanie performatywne w pszczelim temacie.
 
Inicjatywa miejskich pasiek nie jest nowa, jednak Teatr Dramatyczny założy pierwszą z nich w Wałbrzychu. Kazimierz Czechowski prezes Sudeckiego Klubu Pszczelarza zaznacza, że to ważny gest. Miód miejskich pszczół jest zdrowy, pochodzi bowiem z nieskażonych opryskami i pestycydami terenów.
 
Obchody Światowego Dnia Pszczół to najlepsza okazja, aby przypomnieć wszystkim, że warto zapraszać pszczoły do swoich ogrodów i do najbliższego sąsiedztwa i że za wszelką cenę należy chronić wyjątkową pracę pszczelich zapylaczy, gdyż od nich zależy przyszłość ziemskiej bioróżnorodności. 
 
Uroczyste otwarcie ULI SZANIAWSKIEGO 20 maja / PONIEDZIAŁEK / godz. 18:00 / Foyer Teatru.
 
INFORMACJA I R E Z E R W C J A  B I L E T Ó W:
BIURO WSPÓŁPRACY Z PUBLICZNOŚCIĄ:  tel. 74 648 83 01 (do 03); www.teatr.walbrzych.pl/bilety/ 
 
opr.Teatr/wb
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno