Biznes drogą do gwiazd?

Po raz piąty wręczono statuetki w plebiscycie Gwiazdy Biznesu. To prestiżowe grono powiększyło się w tym roku o sześciu przedsiębiorców i jeden samorząd.

Ideą plebiscytu jet wyróżnienie firm lub osób, które nie tylko bardzo dobrze prosperują na rynku ale także są wzorem dla innych w kwestiach takich jak traktowanie pracowników czy pozytywny wpływ na otoczenie.
 
- Fundusz Regionu Wałbrzyskiego postanowił uczcić - podsumować i wyróżnić przedsiębiorców, którzy pracują dla siebie ale zatrudniają też innych tworząc miejsca pracy, czy to dla swoich bliskich w firmach rodzinnych czy  też wszystkim innym. Patrząc na ich ciężką pracę, widząc wykorzystanie środków unijnych, które również my im pożyczamy, doszliśmy do wniosku, że trzeba w jakiś sposób docenić ich starania, stąd pomysł na statuetkę Gwiazdy Biznesu - mówi Robert Jagła, prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.
 
 
Organizatorzy plebiscytu mając wgląd w kodycję zgłaszających się firm, mogą całkiem precyzyjnie określić stan dolnośląskiego biznesu i tego, jak ewoluował od pierwszej edycji imprezy.
 
- Generalnie na plus, bo przedsiębiorcy coraz skuteczniej wykorzystują środki unijne. Na przykład nasze pożyczki wykorzystywane są wielokrotnie. Mamy takie firmy, które wykorzystują te możliwości nawet po raz szósty. Zgłoszeń do plebiscytu jest coraz więcej. Czasami zmieniamy niektóre kategorie, żeby dostosować się do profilu różnych przedsiębiorców ale w tym roku obyło się bez takich zmian - podsumowuje Rober Jagła.
 
 
W kategorii Mikro Biznes czyli jednoosobowych działalności gospodarczych zwyciężył Robert Deka prowadzący w Dzierżoniowie salon optyczny "Optyka Deka".
 
Wśród Mikro Firm zatrudniających do 9 pracowników najlepsza okazała się Weber Group, oferująca obsługę multimedialną imprez, głównie instalację nowoczesnych ekranów LED.
 
Małe Firmy to takie, które zatrudniają od 10 do 49 pracowników. Tu najlepszy okazał się serwis napraw turbosprężarek i renegeracji filtrów cząsek stałych Turbo Julita.
 
Najlepszą Średnią firmą, zatrudniającą od 50 do 250 pracowników okazał się Aktiv sp. z o.o., producent i dystrybutor świeżych jaj.
 
Nagrodzono także firmę, która prowadzi Biznes Odopwiedzialny Społecznie. W tym roku ta statuetka powędrowała do DZT Service - firmy z branży ciepłownicej.
 
Gwiazdy Biznesu to nie tylko przedsiębiorcy ale też samorządowcy, którzy im sprzyjają. Tym razem nagrodzono gminę Jawor za wykorzystanie szansy, jaką dała budowa drogi ekspresowej S3.
 
Osobowością roku został Ryszard Tomaszewski. Po zakończeniu kariery w dużej międzynarodowej firmie, postawił na własny bizner i wrócił do Szczawna-Zdroju, gdzie wraz z rodziną przywrócił do życia kompleks Dworzysko.
 
Galę współprowadził Cezary Pazura a za część muzyczną wieczoru odpowiedzialny był duet Lenda-Kozub.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno