Menu

Ekstraliga: Górnik Łęczna - AZS PWSZ Wałbrzych 3:2

Mistrz Polski lepszy od czwartej drużyny Ekstraligi. Górnik Łęczna pokonał w Świdniku AZS PWSZ Wałbrzych 3:2 i zrobił duży krok w kierunku obrony tytułu.

Zgodnie z przewidywaniami był to bardzo wyrównany mecz, w którym przewagę miał raz jeden, a po chwili drugi zespół. W pierwszych fragmentach szanse miały obie drużyny, ale żadnej z nich nie udało się umieścić piłki w siatce. W 34 minucie gospodynie popisały się skuteczną akcję – Gabriela Grzywińska otrzymała futbolówkę na 11 metrze, ładnym zwodem minęła jedną z naszych i w sytuacji sam na sam nie dała szans Jagodzie Sapor.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, ale druga połowa rozpoczęła się świetnie dla Górnika, gdy w 47 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony próbując wybić piłkę Katarzyna Rozmus skierowała ją do własnej bramki. Jak przystało na kandydata do medalu, AZS PWSZ nie rezygnował z walki i w 51 minucie przeprowadził skuteczną akcję. Klaudia Miłek zagrała ze skrzydła na krótki słupek, a Klaudia Fabova mimo asysty dwóch obrończyń strzałem z bliska pokonała Klaudię Kowalską. Kontaktowy gol wlał nadzieję w serca akademiczek, które miały kilka okazji do wyrównania, jednak brakowało wykończenia pod bramką rywalek. W 83 minucie było praktycznie po meczu, gdy po dośrodkowaniu w pole karne Krystyna Sikora wykorzystała nieporozumienie pomiędzy Jagodami: Sapor oraz Szewczuk, przejęła piłkę i skierowała do pustej bramki. Gol Miłek w czwartej minucie doliczonego czasu gry, która oddała piękny strzał z 25 metrów, był już tylko kosmetyką wyniku i chwilę później gospodynie mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

W najbliższej odsłonie wałbrzyszanki czeka kolejny ciężki wyjazd. Podopieczne trenera Jasińskiego udadzą się tym razem do Konina na mecz z Medykiem. Początek w niedzielę o godzinie 17.

Ekstraliga kobiet
XXIV kolejka
Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 3:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Gabriela Grzywińska (34), 2:0 Katarzyna Rozmus (47 – br.sam.), 2:1 Klaudia Fabova (51), 3:1 Krystyna Sikora (83), 3:2 Klaudia Miłek (90+4)
AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk, Zawadzka, Mesjasz, Kędzierska, Rozmus (78 Głowacka), Rędzia (78 Ostrowska), Kuciewicz, Rapacka, Miłek, Fabova. Trener: Kamil Jasiński

Pozostałe wyniki:
GKS Katowice – Medyk Konin 1:3, Czarni Sosnowiec – UKS SMS Łódź 4:0, Polonia Poznań – AZS PSW Biała Podlaska 0:10, Olimpia Szczecin – Mitech Żywiec 2:1

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com