Brama do lasu?
Droga do Książańskiego Parku Krajobrazowego została zamknięta przez prywatnego inwestora. O sprawie informuje na swoim facebooku Stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice. O co chodzi? Wyjaśniamy. 

„Prywatny inwestor uniemożliwia korzystanie świebodziczanom z atrakcyjnych turystycznie i rekreacyjnie terenów. Jesteśmy przerażeni arogancją i brakiem woli dobrosąsiedzkiego współżycia” czytamy na facebooku stowarzyszenia.

 

Jak się okazuje, ogrodzenie zostało postawione zgodnie z prawem - teren został sprzedany prywatnemu inwestorowi. 

 

- Właściciel, który kupił ten grunt zielony, kupił to od powiatu razem z drogą. My jako gmina nie sięgamy tak daleko żeby cokolwiek tam prowadzić. Możemy prowadzić jedynie rozmowy z punktu widzenia negocjacji. Ten zakupiony przez właściciela teren leży na granicy dwóch powiatów świdnickiego i wałbrzyskiego. To jest ostatnia część powiatu świdnickiego i powiat świdnicki sprzedał tę działkę  - mówi burmistrz Świebodzic Paweł Ozga. 

 

Jak wyjaśnił nam prezes Stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice Mariusz Szafraniec, był on dzisiaj na miejscu by zorientować się w sytuacji. Okazało się, że droga będzie dostępna dla mieszkańców – została wyłączona z ruchu tylko czasowo.
 
- Właściciele utrzymują, że chcą zachować przejezdność tej drogi. Ci państwo rzeczywiście są właścicielami tej drogi, ale przekazali dzisiaj informację, że ta droga będzie przejezdna, a oni grodzą teren tylko dlatego, że będą prowadzili przyłącza wody i kanalizacji, a droga będzie wyłączona tylko na okres robót ziemnych. Chodzi o zachowanie bezpieczeństwa - mówi prezes Stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice Mariusz Szafraniec.
 

 

 

red

foto: użyczone: Stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno