Po co nam Unia Europejska?

Po co nam Unia Europejska i jakie korzyści odniósł Wałbrzych z obecności w niej Polski. W Bibliotece Pod Atlantami odbyło się spotkanie pod nazwą „Po co nam unia? Porozmawiajmy”. 

Spotkanie miało formę rozmowy z mieszkańcami miasta. Za organizację odpowiadał Dolnośląski Kongres Kobiet. Rozmawiano między innymi o ekologii, pieniądzach pozyskanych z unii i tym dlaczego warto brać udział w wyborach do europarlamentu. 
 
- Ja uważam, że najważniejsze to stąd wyjść z przekonaniem i powiedzieć kilkunastu albo kilkudziesięciu osobom, żeby oni ten element wiedzy posiedli i żeby ich przekonać do głosowania – nie mówiąc nawet na kogo. Potrzebie poznania, po co unia – służy Rok Europy w Wałbrzychu. Służy temu również kampania profrekwencyjna, którą miasto realizuje w swoich mediach społecznościowych. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Wałbrzych przez 15 lat dostał z Unii Europejskiej około 800 mln zł. Wśród sukcesów wymieniano m.in. pieniądze pozyskane na budowę Obwodnicy Zachodniej i na nowe autobusy. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno