Utrudnienia na czas budowy obwodnicy zachodniej (mapa)
Rozpoczęła się realna budowa obwodnicy zachodniej Wałbrzycha. Nowa organizacja ruchu w okolicach ronda Tesco będzie wprowadzona już w najbliższy weekend.
 
Firma Budimex przekazała już plany organizacji ruchu związane z pierwszym etapem budowy obwodnicy zachodniej. Dotyczą one okolic ronda przy Tesco.
 
Projekt zakłada wyłączenie po jednej jezdni ulic Szczawieńskiej i Długiej oraz wyłączenie pasów ruchu na rondzie i na jezdni ulicy Łączyńskiego.  Z kolei ulice Wyszyńskiego i Gałczyńskiego zastaną zaślepione, a Chopina dostępna wyłącznie dla komunikacji miejskiej i mieszkańców. Nie będzie możliwości dojechania do nich od strony ronda Tesco. Objazd do Szczawna Zdroju poprowadzony będzie przez ul. Szczawieńską (obwodnica Szczawna Zdroju).
 
Linia autobusowa nr 18 z Podzamcza w kierunku Szczawna Zdroju jeździć będzie ulicą Chopina. Trasa powrotna w kierunku Podzamcza wyznaczona zostanie przez obwodnicę Szczawna Zdroju.
 
 
- Chcemy wdrażać takie zasady żeby informować na bieżąco o zmianach. Stworzyliśmy kanał informacyjny na specjalnie do tego stworzonej stronie. Będziemy uprzedzali o możliwych utrudnieniach. Nie chcę niczego demonizować, różne remonty już w Wałbrzychu przeprowadzaliśmy. Chcemy wszystkich mieszkańców przeprosić, ale i prosić o cierpliwość. Będzie trochę gorzej, żeby było znacząco lepiej. Widać po kilkunastu pierwszych dniach realnej budowy, że mamy do czynienia z partnerem profesjonalnym – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
- W wyniku wielomiesięcznych narad związanych z tym tematem, wykreowano rozwiązanie zachowujące wszystkie kierunki, które w tej chwili są. Utrudnienie polega na tym, że z pasów jezdni, których jest w tej chwili po dwa w każdym kierunku, wycinamy po jednym pasie ruchu. Zmieniona zostanie organizacja ruchu na ul. Łączyńskiego w kierunku Szczawna. Przystanek na ul. Łączyńskiego w kierunku Szczawna pozostaje w dotychczasowym miejscu - mówi dyrektor ZDKiUM w Wałbrzychu Krzysztof Szewczyk.
 
W planach jest także przesunięcie potoku Szczawnika.
 
To dopiero pierwszy etap prac budowlanych i początek niedogodności dla kierowców. Wykonawca inwestycji opracowuje jeszcze nową organizację ruchu dla innych kluczowych węzłów komunikacyjnych na przykład w okolicy Dworca Miasto czy komendy miejskiej policji i Placu Grunwaldzkiego. O postępach będziemy informowali na bieżąco.

 

Więcej szczegółowych informacji na temat nowej organizacji ruchu znajdziecie na relacji video z konferencji prasowej:
 
wb
foto:walbrzych24.com/użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno