Spacer z historią w tle

Zapraszamy na spacer z historią w tle po wałbrzyskim Podgórzu. Biuro Rewitalizacji urzędu miasta rozpoczyna popularny wśród wałbrzyszan cykl spacerów historycznych po obszarze rewitalizacji.

Na pierwsze wędrowanie zapraszamy już w najbliższą sobotę. Wspólnie z przewodnikiem -  Mateuszem Mykytyszynem, prezesem Fundacji Księżnej Daisy von Pless, odwiedzimy najstarszą dzielnicę Wałbrzycha, Podgórze. Spotykamy się o 11.00 w sobotę 25 maja br. przy dyskoncie Biedronka, ul. Świdnicka 2.
 
W każdym z sześciu podobszarów rewitalizacji będzie okazja zapoznać się z bogatą historią, zabytkami i potencjałami dzielnicy. W tym roku podkreślona zostanie praca aktywnych mieszkańców, zajmujących się działalnością społeczną na rzecz mieszkańców swoich małych ojczyzn.

- Po każdym dwugodzinnym spacerze zaprosimy Państwa do wspólnego spędzenia czasu m.in. podczas wspólnego biesiadowania przy ognisku (w dzielnicy Podgórze), będzie także okazja wysłuchać gawęd i wałbrzyskich legend, wziąć udział w warsztatach muzycznych, plastycznych czy krawieckich, a także spotkać się z bohaterami dzielnic, ludźmi z pasją.  - informuje wałbrzyski magistrat.

Sobota, 25 maja, godz. 11:00
Podgórze, spotykamy się obok dyskontu Biedronka

 

opr. adm
foto: użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 
Przeczytaj również:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno