Kidawa-Błońska o Unii, Brexicie i Donaldzie Tusku

Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek sejmu RP odwiedziła Wałbrzych. Posłanka jeździ po Polsce i namawia do głosowania w wyborach do Europarlamentu. Dlaczego głosowanie jest ważne?

- Niepójście do wyborów to jest powiedzenie nie interesuje mnie, to co co dzieje się w naszym kraju, nie interesuje mnie Polska, nie interesuje mnie Europa. Tracimy na tym wszyscy, ale tak naprawdę jeśli analizujemy wyniki wyborów to, to że w ostatnich wyborach 50% Polaków zostało w domu, to jest powiedzenie niech się dzieje co chce. Już w wyborach samorządowych czuliśmy, że musimy iść na te wybory. One pokazują, że dzięki temu miasta, miasteczka, wsie mogą mieć dobrych włodarzy. Niepójście na wybory to jest oddanie Polski, naszych mandatów w ręce populistów. - mówi wicemarszałek, Małgorzata Kidawa-Błońska.
 
Wicemarszałek poruszyła kwestię Brexitu i tego, jak jej zdaniem głosy polityków wpływają na decyzje europejczyków. 
 
- Zapominamy o tym, że od czasu kiedy powstała Unia Europejska w Europie nie było wojny. To jest w historii naszego kontynentu najdłuższy okres bez wojen. Dlatego, że kraje tworzą wspólnoty, współpracują i myślą o całości. Zawsze są politycy, którzy dla własnego interesu starają się na lękach ludzi budować swój kapitał. Tak niestety stało się w Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania stała się ofiarą populizmu i teraz jest wielki problem. Mam nadzieję, że jednak zostanie rozwiązany.  - mówi wicemarszałek, Małgorzata Kidawa-Błońska.
 
Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła o roli Donalda Tuska w polityce krajowej i zagranicznej. 
 
- Donald Tusk nigdy z Polski nie wyjechał. Zawsze był, jest i będzie Polakiem. Sprawy Polski są zawsze dla niego ważne. W tej chwili prowadzi bardzo trudną misję w Unii Europejskiej. Jaka będzie jego decyzja, czy będzie kiedyś chciał się włączyć do polityki krajowej - nie wiem, ale na pewno to, co dzieje się w naszym kraju będzie dla niego najważniejsze. - mówi wicemarszałek, Małgorzata Kidawa-Błońska.
 
Wybory do Europarlamentu odbędą się 26 maja. 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno