Sport dla najmłodszych

Aqua Zdrój dba o kondycję młodych wałbrzyszan organizując zmagania sportowe dla dzieciaków w każdym wieku. Tym razem na Hali Wałbrzyskich Mistrzów rywalizowały dzieci z przedszkoli i "zerówek".

Wyświetl galerię 1/15
Mimo, że są to zawody z klasyfikacją punktową i pucharami dla najlepszych drużyn to jak podkreślają organizatorzy nie ma tu przegranych, ponieważ każde dziecko, które spędza czas na aktywności fizycznej zamiast w fotelu jest zwycięzcą. 
 
- Ideą współzawodnictwa zerówek i przedszkoli jest aby zaktywizować jak najwięcej małych dzieci do sportowej rywalizacji. Od kilku lat naprawdę bardzo dobrze nam się to układa bo rywalizuje dużo placówek. Przygotowujemy dla nich konkurencje, które są składową znanych dyscyplin sportowych jak koszykówka czy siatkówka - mówi Michał Borzemski, instruktor sportu w Aqua Zdroju.
 
 
Konkurencje były oczywiście dostosowane do możliwości tak małyh sportowców ale jednocześnie dawały wiele emocji kibicom. 
 
- W ramach Szkolnego Związku Sportowego takie zawody trwają praktycznie cały rok szkolny ale dla tych maluchów organizujemy zmagania raz w roku i stąd tak duża frekwencja. Co jest fajne, każdy uczestnik niezależnie od zdobytego miejsca otrzyma pamiątkowy medal a także drobny poczęstunek - dodaje Michał Borzemski.
 
 
 W tym roku do rywalizacji przystąpiło 14 placówek z całego miasta.
 
plr
foto: TV Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno