Rozpoczyna się przebudowa ulicy Franciszkańskiej

1,2mln złotych będzie kosztować przebudowa ulicy Franciszkańskiej w Świdnicy, która  rozpocznie się 28 maja. 

W pierwszej kolejności realizowany będzie odcinek od ulicy Siostrzanej do Grodzkiej. Najpierw wybudowany zostanie nowy kanał deszczowy, później rozpoczną się  roboty budowlane, następnie realizowane będą prace drogowe. Ten etap powinien potrwać do końca sierpnia. 
 
Ulice Franciszkańska oraz Grodzka będą drogami bez przejazdu. Zmianie ulegnie sposób parkowania na ul. Grodzkiej. Na ul. Franciszkańskiej ruch zostanie ograniczony tak, aby zapewnić dojazd dla obsługi lokali użytkowych. W związku z tym prosimy kierowców, aby zwracali uwagę na zmiany oznakowania na skrzyżowaniach tych ulic z ulicami Zamkową i Konopnickiej. 
 
Celem inwestycji jest przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa zarówno ruchu kołowego, jak i pieszego. Planowane jest między innymi zawężenie istniejącej jezdni do 5 metrów i tym samym poszerzenie chodników do szerokości minimum 2 metrów – zgodnie z dziś obowiązującymi normami. 
 
Wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, zjazdy oraz chodniki. Przebudowie ulegnie droga na całej długości, wyniesione zostanie przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Siostrzaną oraz tarcza skrzyżowania z ul. Grodzką i zjazdem w kierunku Rynku. Na odcinku od ul. Konopnickiej do ul. Siostrzanej parkowanie będzie realizowane równoległe do osi jezdni wzdłuż krawężnika.
 
Natomiast na odcinku od ul. Siostrzanej do ul. Grodzkiej zaprojektowano parkowanie skośne w wydzielonej zatoce. Istniejąca ogólnospławna kanalizacja zostanie rozdzielona na kanalizację sanitarną i deszczową. Dodatkowo na całej długości powstanie kanał technologiczny, w którym umieszczone będą kable telekomunikacyjne. Sieć oświetlenia ulicznego nie będzie przebudowywana.
 
Wartość prac to ponad 1 milion 200 tysięcy złotych. Termin ich zakończenia planowany jest do połowy października br. 
 
mapę objazdów zobaczysz tutaj
 
red
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno