Starosta Kwiatkowski podaje nas do sądu
Starosta Powiatu Wałbrzyskiego, Krzysztof Kwiatkowski podaje do sądu Grupę Mediową Telewizji Wałbrzych. Kwiatkowskiemu nie podoba się zadane przez nas pytanie na łamach naszego portalu – chodzi o współpracę z byłym już starostą, przebywającym obecnie w areszcie, Jackiem C. 
 
Kwiatkowski domaga się przeprosin i 10 tysięcy złotych na Dom Dziecka, chodzi o opublikowany 20 grudnia ubiegłego roku artykuł „Czy to koniec przyjaźni?”, gdzie opublikowaliśmy zdjęcie Krzysztofa Kwiatkowskiego z byłym starostą Jackiem C.

Przypomnijmy, Jacek C. był wcześniej starostą, Kwiatkowski był wtedy jego zastępcą. Gdy Jacek C. został burmistrzem Boguszowa Gorc, Krzysztof Kwiatkowski został starostą wałbrzyskim. 
 
Panowie współpracowali pełną kadencję w samorządzie, po wyborach samorządowych w 2018 roku gratulowali sobie nawzajem, była też zapowiedź współpracy Powiatu Wałbrzyskiego i Gminy Boguszów Gorce przy budowie obwodnicy Boguszowa Gorc.  Gdy burmistrz Boguszowa Jacek C. został zatrzymany w sprawie korupcji, jego wieloletni współpracownik, starosta Krzysztof Kwiatkowski... odciął się od Jacka C.
 
- Szanowny panie burmistrzu – mam nadzieję, że relacje miasta Boguszów-Gorce z powiatem wałbrzyskim będą bardzo dobre. Mamy do zrealizowania kilka wspólnych projektów, które obiecaliśmy społeczności lokalnej. Dzisiaj jest ta chwila, że możemy zadeklarować, że będziemy to realizować - mówił po wyborach Kwiatkowski.
 
- Cieszę się, że jest kontynuacja dobrej zmiany. Cieszę się, że za sterami zasiadł Krzysztof Kwiatkowski, ja mu osobiście gratuluję. 4 lata temu podaliśmy sobie rękę. Dzięki tej współpracy powiat się zmienił. Dzisiaj ten kurs obrany na ten rozwój gospodarczy i społeczny jest jak najbardziej uzasadniony - tak gratulował burmistrz Jacek C. gdy starostą wybrano Kwiatkowskiego.
 
Przypomnijmy tylko odpowiedź na nasze pytanie zadane Krzysztofowi Kwiatkowskiemu: Jak wyglądać będzie teraz współpraca, gdy burmistrz podejrzewany jest o korupcję. 
 
- Co ma piernik do wiatraka? Jestem starostą wszystkich mieszkańców ośmiu gmin i będę reprezentował ten urząd, więc wszystkich mieszkańców ośmiu gmin. Dziękuje bardzo. - uciął rozmowę starosta Krzysztof Kwiatkowski.
 
 
Kwiatkowskiemu nie podoba się artykuł, w którym piszemy o wspólnych planach współpracy starosty z burmistrzem Boguszowa Gorc, Jackiem C. i to, że pytamy, czy po aresztowaniu burmistrza, przyjaźń przetrwa (po pełnej kadencji współpracy). 
 
W naszym mniemaniu Krzysztof Kwiatkowski próbuje zastraszyć nas pozwami sądowymi i zniechęcić do pisania o tym co dzieje się w gminach powiatu. Już kilkakrotnie byliśmy straszeni pozwami sądowymi, byliśmy wzywani do Miejskiej Komendy Policji w Wałbrzychu by tłumaczyć się z niepochlebnych dla starosty komentarzy internautów. 
 
Traktujemy to jako próbę kneblowania nam ust i przypominamy staroście Kwiatkowskiemu, że rolą mediów jest patrzenie władzy na ręce i informowanie opinii publicznej o tym co dzieje się w regionie, czy to się staroście podoba czy nie. 
 
Uważamy, że pozew jest próbą wywierania na nas presji i informujemy również starostę Kwiatkowskiego, że nie pozwolimy się zastraszać, a materiał przedstawiony w artykule jest zgodny ze stanem faktycznym. Zamierzamy też nadal opisywać sytuację w powiecie.


Na zdjęciu od lewej:
Starosta Powiatu Wałbrzyskiego, Krzysztof Kwiatkowski, burmistrz Boguszowa-Gorc, Jacek C., wiceburmistrz Boguszowa-Gorc Sebastian Drapała
 
Warto zauważyć, że starosta Kwiatkowski podał nas do sądu, burmistrz Sebastian Drapała również podał nas do sądu a Jacek C. przebywa od 5 miesięcy w areszcie z zarzutem przyjęcia łapówki  i wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 4 milionów złotych w Gminie Boguszów-Gorce.


red

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno