Zawody rzemieślnicze są na TOPie
Dzień Otwarty w Szkole Rzemieślniczej w Wałbrzychu przyciągnął liczne grupy ósmoklasistów i gimnazjalistów. Uczniowie mogli poznać placówkę, a także skorzystać z atrakcji przygotowanych przez gospodarzy. 
W programie Dnia Otwartego znalazły się działania zawodowe i integracyjne. Strategicznym punktem były warsztaty z Mistrzami. Zgodnie z priorytetami edukacyjnymi MEN szkoła może pochwalić się dobrą współpracą z pracodawcami, u których  uczniowie odbywają zajęcia praktyczne. Pracodawcy angażują się także w szkolenia i warsztaty zawodowe adresowane do uczniów, którzy stoją przed wyborem szkoły i zawodu. Dzień Otwarty Szkoły był świetna okazją, aby spróbować swoich sił i skonfrontować się z popularnymi i cenionymi zawodami.Warsztaty kulinarne poprowadził Tomasz Czarnecki– szef kuchni w restauracji „Babinicz”  w Szczawnie Zdroju. Asystował mu  kucharz z klasy trzeciej oraz stażyści z Łomży, którzy właśnie w „Dworzysku” odbywali w tym czasie staż. Nie ustępując kucharzom, równie aktywnie działali cukiernicy. Pod czujnym okiem Henryka Frąckowiaka, właściciela wałbrzyskiej piekarni i cukierni „Frąckowiak”, uczniowie przygotowali słodkie wypieki.Warsztaty fryzjerskie nadzorowała Dorota Maślankiewicz – nauczyciel przedmiotów fryzjerskich, właścicielka „Salonu Fryzjerskiego Dorota” w Mieroszowie. Było przygotowanie fantazyjnej grzywki, koki, loki, plecionki, a także prezentacja główek treningowych.

Uzupełnieniem każdej fryzury jest odpowiedni makijaż, o co zadbała Karolina Holka – nauczyciel wizażystyki we fryzjerstwie, stylistka ubioru, współwłaścicielka firmy „Holka.Wintoniak”. Warsztaty makijażu wzbogacone były o stylizację ubioru.Dopełnieniem atrakcji dla fryzjerów było stoisko stylizacji paznokci pod nadzorem Julity Szablińskiej – stylistki paznokci i kosmetyczki w Salonie Mystic Beauty. 

Poza atrakcjami zawodowymi był pokaz tańca, mecz piłki siatkowej, grill i poczęstunek. Organizatorzy liczą, że udało się im zarazić uczniów kończących gimnazjum i ósmoklasistów pasją do zawodów rzemieślniczych i przekonać, że Szkoła Rzemieślnicza jest najlepszym wyborem. Jak podkreślają, szkoła zapewnia szybkie usamodzielnienie i zarabianie, oferuje dobry fach, a efektywna współpraca z pracodawcami wpływa na wysoką jakość kształcenia zawodowego.
 

opr. adm
foto: użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno